Sepang - Malajsie

Sepang - Malajsie

Okruh v Sepangu byl oficiálně otevřen na jaře roku 1999. Leží 85km od hlavního města Kuala Lumpur směrem k mezinárodnímu letišti.

Trať měří celkem 5,543 km a je na něm 15 zatáček a 8 rovinek s nejvyšší možnou rychlostí převyšující 300km/h.

Kapacita okruhu je až sto třicet tisíc návštěvníků, kteří mají k dispozici například luxusní hotely přímo na trati. Na okruhu samozřejmě nechybí vlastní zdravotnické zařízení.

Jezdci před GP Malajsie:

Casey Stoner, Repsol Honda

“Potom, co jsme oslavili titul v Austrálii, jedeme do Malajsie v daleko větším klidu a můžeme se soustředit pouze na závod. Je to velká škoda, že tam nebude Jorge, doufali jsme, že se do závodu zotaví. V Sepangu jsme při testování před sezónou ukázali, že jsme schopni konkurovat ostatním, takže do Malajsie jedeme pozitivně naladěni k dobrému výkonu. Po závodu zůstáváme a v pondělí budeme testovat litrovou hodnu pro příští sezónu a na to se moc těším.”

Casey Stoner

Casey Stoner

Andrea Dovizioso, Repsol Honda

“Malajsie je jedna z mých nejoblíbenějších tratí, takže do toho dám maximum a budu se snažit vyhrát. Po GP Austrálie, kde se mi tradičně nedařilo, jsme nyní namotivováni. Tyhle poslední dva závody jsou extrémně důležité. Budu bojovat o udržení na třetím místě, i když vím, že Dani a ostatní jsou těžkými soupeři.”

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso

Dani Pedrosa, Repsol Honda

”Měli jsme pár dní na odpočinutí, ale nyní jedeme do Malajsie. Sepang mám rád, vždycky jsme tam měli dobré výsledky. Vyhrál jsem tam ve 125ccm a 250ccm, ale zatím nikdy v kubatuře MotoGP, to je moc dobrá motivace. Zimní testy v Sepangu dopadly dobře a díky tomu máme nějaká data, od kterých se můžeme odpíchnout. Máme dva poslední závody a já bych chtěl zajet dobré výsledky a skončit nejlépe, jak jen to je možné.”

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa

Marco Simoncelli, San Carlo Honda Gresini Team

“Z Austrálie, kterou miluji, jsem odjel s naprostou spokojeností. Závod jsem si užil a skončil jsem druhý po další velké bitvě s Doviziosem. Celý závod jsem byl druhý a bylo by to těžké vidět Doviziosa před sebou. Oslavil jsem to s celým týmem, ale zrovna tak už jsem myslel na Malajsii. I když jsem v Sepangu nikdy nevyhrál, při testech se mi dařilo a jsem si jistý, že jsem schopen zajet dobrý výsledek. Není důvod, proč bychom nemohli bojovat o další pódium. Samozřejmě vyhrát by bylo nejlepší a o to se také budeme v Malajsii snažit.”

Marco Simoncelli
Marco Simoncelli

Valentino Rossi, Ducati Team

“Trať v Sepangu mám rád, i když počasí je tam vždycky extrémní. V Austrálii se nám bohužel nedařilo a víme, že musíme na motorce zapracovat více, než jsme si mysleli. Doufáme, že se nám v pátek, při startu GP Malajsie, bude dařit o něco více. Každopádně tento víkend uvidíme, kam jsme se od zimních testů posunuli. Bude to nesmírně zajímavé srovnání.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Colin Edwards:
“Sepang je pro mě takový druhý domov, znám tam každý centimetr. Je to dlouhá a technická trať, ale všichni hlavně mluví o počasí. To teplo a vlhkost je tak extrémní, že i když jsem tam byl mnohokrát, na tohle se prostě nedá zvyknout. Jediné, co můžete dělat je pít hodně vody a snažit se šetřit energii na závod, jak jen můžete. Minulý víkend byl skvělý a když se mi podaří v Malajsii zajet podobně, tak to bude prostě bomba. No, v Sepangu jsem najel asi milion okruhů, ale nikdy jsem neměl pořádný výsledek, takže doufám, že to teď zlomím. Můj čas u týmu Monster Yamaha Tech 3 se blíží ke konci a já bych chtěl udělat nějaký dobrý výsledek, protože to pro mě byla skvělá část kariéry.”

Colin Edwards

Colin Edwards

Český fanoušek si přijde na své při sledování tohoto vyhroceného závodu, kdy je se ještě soupeří o titul Nováček v MotoGP roku 2011. Mezi sebou totiž soupeří dva jezdci Karel Abraham a Cal Crutchlow, na kterého Abaja ztrácí pouhý jeden bod. Buďte u toho!

Časový harmonogram Grand Prix Japonska:

21. října – Pátek

Čas Třída Jízda Televizní přenos
3:15 – 3:55 125ccm 1. Volný trénink
4:10 – 4:55 MotoGP 1. Volný trénink
5:10 – 5:55 Moto2 1. Volný trénink
7:15 – 7:55 125ccm 2. Volný trénink
8:15 – 8:55 MotoGP 2. Volný trénink
9:15 – 9:55 Moto2 2. Volný trénink

22. října – Sobota

Čas Třída Jízda Televizní přenos
3:15 – 3:55 125ccm 3. Volný trénink
4:10 – 4:55 MotoGP 3. Volný trénink
5:10 – 5:55 Moto2 3. Volný trénink
7:00 – 7:40 125ccm Kvalifikace Nova Sport (živě)
7:55 – 8:55 MotoGP Kvalifikace Nova Sport (živě)
9:10 – 9:55 Moto2 Kvalifikace Nova Sport (živě)

23. října – Neděle (Závod)

Čas Třída Jízda Televizní přenos
4:40 – 5:00 125ccm Warm Up
5:10 – 5:30 Moto2 Warm Up
5:40 – 6:00 MotoGP Warm Up
7:00 125ccm Závod Nova Sport (živě)
8:15 Moto2 Závod Nova Sport (živě)
10:00 MotoGP Závod Nova Sport (živě)