Po pátečním testování litrové Ducati, které absolvoval tovární jezdec Ital Valentino Rossi, přišel v sobotu ve španělském Jerezu na řadu i druhý jezdec továrního týmu Američan Nicky Hayden. V sobotu už ale v Jerezu nepanovalo tak dobré počasí jako předešlé dva dny a Nicky mohl vyjet na trať až kolem poledne.

Nicky Hayden odkroužil během svého prvního testovacího dne nového litrového motocyklu Ducati GP12 celých jednašedesát kol a předal inženýrům testovacího týmu mnoho důležitých informací o tom, jakým směrem se má ubírat další vývoj motocyklu Ducati Desmosedici GP12.

„Když jsem se v sobotu ráno probudil a podíval se z okna, obloha byla šedá a celý okruh byl zmoklý. Byl jsem z takového počasí hodně zklamaný a bylo mi jasné, že za takových povětrnostních podmínek by mělo smysl pracovat na novém motocyklu s litrovým motorem. Byl by to jen zbytečně promarněný čas na trati. Naštěstí se postupem času počasí začalo zlepšovat a po obědě už byla trať suchá, takže jsem si mohl obléct kombinézu a usednout na motocykl. Nemohl jsem se dočkat až vyjedu s novou motorkou na trať a určitě stálo za to si počkat. Bylo mi ctí být u prvního testu Ducati GP12, protože se nestává tak často, aby si závodník mohl vyzkoušet motocykl, který má svoji premiéru na závodní trati. Byl to velmi zvláštní pocit. Vše šlo podle plánu a nás nepotkal žádný problém. Motor funguje opravdu skvěle a jízda na této motorce mne opravdu bavila,“ řekl Nicky Hayden.