Američan Nicky Hayden přiznává, že stále ještě potřebuje vylepšit vyrovnanost svých výkony v závodech MotoGP. Týmový kolega Itala Valentina Rossiho zaznamenal v loňské sezoně královské kubatury rapidní zlepšení svých výsledků, ale i tak chce dále pracovat na zlepšení a cílem pro letošní sezonu je pro „Kentucky Kida“ první pětka konečného hodnocení šampionátu.

V minulém roce Haydena trápily totiž nevyrovnané výkony, na některých okruzích dokázal zajet dobře, ale na jiných tratích se trápil. To chce Nicky letos změnit.

„Je to těžké se zlepšovat, když se přibližujete špici, ale na některých tratích se stále potřebuji vylepšit. Každopádně v loňském roce se mi podařilo být vyrovnanější, než v předchozí sezoně. Dařilo se mi být rychlejší už v pátečním tréninku a potom jsem se dobře kvalifikoval. Někdy se mi ale celý víkend vůbec nedařilo, jako například v Německu. Byl jsem tam rychlý, ale kvalifikoval jsem se až na patnáctém místě, přitom jsem měl rychlost na pátou pozici. Na některých místem jsem byl chvíli nahoře a potom zase dole, takže letos potřebuji určitě vyrovnanější výkony a najít další dvě nebo tři procenta rychlosti. To je v MotoGP rozdíl mezi čtvrtým, pátým místem nebo vítězstvím,“ řekl Nicky Hayden.

Ohledně problémů s motocyklem Ducati Hayden prozradil: „Bylo velmi obtížné s motorkou zatočit, speciálně v dlouhých zatáčkách. Byl jsem často dlouhý a bylo obtížné to zastavit a utáhnout. Nebyl jsem schopen jet ideální stopu. Z toho plynul další problém na výjezdu ze zatáčky, kde jsem nemohl otevřít plyn tak, jak bych si představoval. Tyto věci musíme vyřešit.“