Hector Barbera

Héctor Barbera je po pátku spokojen

Mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP odstartoval na Masarykově okruhu v Brně dnešními tréninky. Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo a Casey Stoner se po dvou týdnech vrátili, aby bojovali o potřebné body. Ačkoliv zde v Brně vyhrál při loňském závodě Jorge, při dnešních trénincích si s přehledem vedení podržel Dani Pedrosa. Ačkoliv se jedná o jednu z nejdelších tratí v celém seriálu, mezi zajetými časy nebyly zas tak markantní výkyvy. Španěl Pedrosa zajel nejrychlejší kolo za 1’56.328 vteřiny, čímž může konkurovat rekordu, který zajel Valentino Rossi při pole position – 1’56.145s.

Cílem pro jezdce týmu MapFre Aspar, Héctor Barberu, bylo se neustále zlepšovat a přesto, že se mu v ranním tréninku úplně nedařilo, odpoledne potom udělal velký pokrok. Mírnými změnami v nastavení jeho Ducati se podařilo španělovi získat důvěru a zajel tak svůj nejlepší čas 1’58.120. Zlepšil se tak o celých 8 desetin vteřiny oproti rannímu výkonu.

Héctor Barbera se nechal slyšet: “Udělali jsme dobrou práci, protože ráno se mi nedařilo zlepšit zajetý čas, ale odpoledne jsme provedli změny v nastavení. Snížili jsme světlou výšku a změnili nastavení předních i zadních tlumičů, což mi okamžitě umožnilo získat důvěru a díky tomu i tempo. Pořád se ale potřebujeme posunout o 6 – 7 desetin dopředu, abychom se dostali tam, kam chceme. Zítra budeme ještě pracovat na výkonu a ovládání, které by nám mělo pomoct. Celkově to byl velmi pozitivní první den a celý tým odvedl skvělou práci.”