Po čtrnáctidenní přestávce, kterou všichni jezdci využili k relaxu a přípravě na druhou polovinu sezóny, odstartuje seriál MotoGP na jednom z nejtechničtějších a nejdelších okruhů celého šampionátu. Casey Stoner a Jorge Lorenzo budou pokračovat ve svém boji o lídra šampionátu. Jistě i Dani Pedrosa a Andrea Dovizioso do výsledků na čele tabulky ještě promluví. Oproti tomu má ital Valentino Rossi za cíl pokračovat ve zlepšování a adaptaci na stroj Ducati.

Hector Barbera se cítí odpočat a dostatečně motivován do dalšího průběhu sezóny. Jasně ukázal, že udělal krok dopředu svým výkonem v italském Mugellu, německém Sachsenringu a americké Laguna Seca. Jezdec týmu MapFre Aspar chce pokračovat v dobrých výkonech i v Brně. Rád by tak navázal na skvělé umístění ze své první sezóny v roce 2002, kdy skončil na 4. místě.

Hector Barbera

Hector Barbera je připraven zajet dobrý výsledek v Brně

“Brno je pro mě speciální okruh. Dokázal jsem zde první sezónu na 125ccm zajet 4. místo potom, co jsem startoval z devátého. Byl to jeden z mých nejlepších závodů a vždycky si ho budu pamatovat. Měli jsme k dispozici pouze standardní kit, ale i tak se mi podařilo závodit s jezdci, kteří jeli na továrních motocyklech. Brno mám velmi rád a jsem dokonale připraven na tento nadcházející závod. Hondě jsem během přestávky fyzicky trénoval a do závodu dám své maximum. Okruh má hodně rychlých zatáček, což je pro mě dobré. Mým cílem je zlepšit své nejlepší umístění v této sezóně, což je šestá příčka z Jerezu. Dále bych rád pokračoval v dobré formě, kterou jsme ukázali na minulých 3 závodech.” Nechal se slyšet Hector Barbera.