Héctor Barbera, jezdec týmu MapFre Aspar MotoGP si během Velké ceny Japonska přivodil nepříjemné zranění, kdy si na čtyřikrát zlomil klíční kost. Barbera zůstal do úterý na intenzivní péči v japonské Univerzitní nemocnici Dokkyo v městě Utsunomiya na pozorování. Ve středu byl ale převezen do Španělska na kliniku USP Dexeus v Barceloně, kde šéf chirurg Xavier Mir španělovi voperoval do těla železnou destičku s několika šrouby, která má pomoci správnému srůstu kosti.

Héctor Barbera

Héctor Barbera

Barberá by měl být propuštěn pravděpodobně během neděle, kdy by se mohl začít pomalu zotavovat. Velou cenu Austrálie ale španělský borec vypustí, neboť nemá dostatek času, aby se plně zotavil. Proto byl tým MapFre Aspar nucen hledat náhradníka.  Bude jím Australský 28 letý jezdec, Damian Cudlin, který se představil v MotoGP během Velké ceny Japonska minulý víkend v barvách týmu Pramac Ducati, kdy zastupoval za zraněného Capirossiho.

“Když mi poprvé zavolali, abych nahradil Lorise, byl to pro mě velký šok, ale že jsem dostal další šanci jet závod MotoGP za jiný tým je pro mě naprosto neuvěritelné!”  Nechal se slyšet Cudlin. “Celý život čekáte, abyste si mohli vyzkoušet MotoGP a hned dva závody? Jestli se mi to zdá, tak mě hlavně nebuďte!”

“Musím poděkovat týmu Mapfre Aspar, že mi dali tuhle možnost jet domácí závod. Určitě to bude skvělá zkušenost a já si budu užívat každý moment na trati. Také bych rád poděkoval všem, kteří mi v posledních týdnech projevili podporu. Jsem z toho úplně vedle a doufám, že na mě doma na Phillip Islandu budou všichni pyšní.” Dodal Cudlin.

Damian Cudlin

Damian Cudlin