Závod MotoGP v Indianapolis měl scénář srovnatelný s trhákem z Hollywoodu s neuvěřitelným koncem. Australan Casey Stoner dominoval na trati stejně jako celý víkend a vyjel si tak zlato. Druhá příčka patřila Dani Pedrosovi  a třetí Benu Spiesovi, který jel domácí závod.

Héctor Barberá z týmu MapFre Aspar ještě méně než pět set metrů před cílovou čarou na Staré cihelně vypadal, že si jede pro skvělý výsledek. Španělské naděje se ale bohužel ve vteřině rozplynuly. Odvážný manévr, který předvedl, aby se posunul o pozici vpřed se mu ale nepovedl a těžce za to zaplatil. V poslední zatáčce se tak Barberá odporoučel k zemi a závod pro něho skončil. Héctor Barberá během víkendu udělal velký krok dopředu a během 28 kol ukázal, že v něm dřímá talent.

Héctor Barberá

Héctor Barberá

Héctor Barberá: “Je to hrozná škoda, že ten závod skončil takhle, když jsem takovou dobu jel na hraně. Po ujetí čtyř kol jsem si uvědomil, že přední pneumatika je prakticky pryč. Náhle jsem snížil tempo, protože jsem se snažil přední část tlačit víc dolů a díky tomu jsem ztratil kontrolu v každé zatáčce. Začal jsem improvizovat se stylem řízení a trvalo to asi 4 nebo 5 než jsem získal důvěru, i přesto, že přední pneumatika už nebyla v dobrém stavu. Poslední kolo bylo perfektní až do chvíle, než jsem dojel do poslední části okruhu. Věděl jsem, že ta zatáčka nebude jednoduchá, protože se na přední pneumatiku nedalo spolehnout. Proto mě také De Puniet a Aoyama předjeli. Do poslední zatáčky jsem šel na plno, abych se pokusil získat ztracenou pozici, což se mi ale nepovedl a šel jsem k zemi. Do závodu jsem dal 100% a také si to užil. Tento závodní víkend jsme udělali obrovský kus práce což vede ke spokojenosti. Také doufám, že v tom budeme pokračovat i v dalším závodě, který se pojede v Misanu.”