Hector Barbera si plácl s týmem Pramac Racing a v příští sezóně 2012 bude sedlat Ducati GP12. Španěl tak po dvou letech v MotoGP, kdy sedlal Ducati přestupuje k týmu Pramac, kde bude pokračovat na italském stroji.

Šéf týmu Pramac, Paolo Campinoti: “Jsme rádi, že můžeme ohlásit, že Hector Barbera bude v sezóně 2012 jezdit za náš tým. Jsme si jisti, že jeho dvouletá zkušenost s Ducati mu pomůže získat ještě lepší výsledky než doposud. I přes zranění Hector v letošní sezóně skončil jako třetí nejlepší jezdec na Ducati a to je dobrý výsledek.”

” Rád bych při této příležitosti poděkoval našim jezdcům v uplynulé sezóně 2011, Randy De Punietovi a Loris Capirossimu. Přejeme jim šťastnou budoucnost, ať už na trati, tak i mimo ni.” Dodal Campinoti.

Hector Barbera

Hector Barbera

Hector Barberà: “Tohle bude můj třetí rok u Ducati a já děkuji týmu Pramac Racing za tuhle možnost. Po dvou letech u Ducati jsem nepodal takové výsledky, jaké bych si přál, ale to se teď doufám změní i díky zkušenostem, které jsem za dva roky nabral. Já i tým Pramac máme vysoké cíle. Tahle sezóna byla jedním z nejtěžších momentů v mé kariéře a já to chci změnit. Ducati tvrdě pracuje a věřím, že díky času a testování před začátkem sezóny budeme mít k dispozici konkurenceschopný motocykl.”