Americký závodník John Hopkins si prožil těžké období. Nejdříve přišlo chybné rozhodnutí přejít od Suzuki k týmu Kawasaki MotoGP, rok nato se ale bez výraznějších výsledků Kawasaki rozhodla odejít z Mistrovství světa silničních motocyklů a jezdec zvaný Hopper se ocitl bez práce. Následoval přestup do konkurenčního šampionátu superbiků, kde měl Hopkins závodit na Hondě. Tehdy ale přišla řada nepříjemných zranění a John nepředvedl žádné výrazné výsledky. Poté Johna potkaly i problémy s alkoholem a mnoho lidí odhadovalo, že je jeho závodnická kariéra u konce..

Na začátku letošního dubna se ale Hopkins znovu vrátil do královské kubatury MotoGP, kdy jej jeho „původní“ zaměstnavatel tým Rizla Suzuki povolal jako náhradníka za zraněného Alvara Bautistu.

„Nyní se už cítím jak duševně, tak tělesně ve výborné kondici. Teď je mojí prioritou opět návrat do světa motosportu. Už osmnáct měsíců jsem abstinent a proti dobám minulým jsem zhubl kolem deseti kilogramů. Lékařům se podařilo znovu obnovit plný pohyb a cit v mé zraněné ruce. Předtím jsem musel neustále brát léky proti bolesti, jinak jsem nemohl na motorku. Nyní chci naplno využít své šance k návratu do MotoGP. Jsem oficiálním náhradním jezdcem Suzuki v MotoGP a velmi brzy začneme jednat o příštím roce,“ řekl John Hopkins.