Tovární tým Ducati se přesouvá do země vycházejícího slunce, kde se v neděli 2. října pojede další, již patnáctá, Velká cena Japonska na okruhu Twin Ring v Motegi. Původně byl závod plánován na 11. dubna 2011, ale kvůli tragickému zemětřesení byl přesunut na říjen. Přesun provázela nevole několika jezdců MotoGP závodit poblíž jaderné elektrárny Fukušima, kde došlo k výbuchu.

Na okruhu Twin Ring v Motegi se Ducati v loňském roku dařilo. Casey Stoner zde vyjel vítězství pro italské barvy a i Valentino Rossi má v Japonsku svůj zápis na stupních vítězů, kdy zde šestkrát slavil vítězství a v roce 2010 vystoupal na třetí místo po velké bitvě s Jorge Lorenzem. Týmový kolega Nicky Hayden nepovažuje Japonský okruh v Motegi za svou oblíbenou trať, ale v pátek, kdy začínají první tréninky před GP Japonska, jsou oba jezdci připraveni opět vydat maximum a pracovat na nastavení Ducati GP11.1.

Valentino Rossi

Valentino Rossi “I přes zranění ramene byl loňský závod skvělý. Hlavně závěrečná bitva s Lorenzem o třetí místo. Loni zde Ducati vyhrála a i v minulosti se ji vedlo dobře, tak uvidíme, zda se nám povede zajet lepší výsledek než v posledních závodech. Je pravda, že pracujeme extrémně těžce, ale na každou Velkou cenu přijíždíme s cílem se zlepšit. V neděli se budeme opět maximálně snažit se vším, co máme nyní k dispozici a samozřejmě se přitom soustředit na budoucnost.”

Nicky Hayden “V Japonsku mám hodně fanoušku a také jsou tam motorky hodně oblíbené. Bylo by to skvělé, jim poskytnou dobrou podívanou, aby si ten závod užili, když to letos měli tak těžké. Co se týče radiace, tak to vypadá, že už je pod kontrolou, ale problémem je pro Japonsko časté zemětřesení. Doufám, že se nám bude v neděli dařit, i když Twin Ring v Motegi pro mě byla asi nejhorší trať, co jsem u Ducati. Měl jsem problémy hlavně na výjezdech ze zatáček. Nečekám, že by to byl lehký víkend, ale Ducati pracuje opravdu tvrdě na tom, aby nám poskytla více možností a současně, abychom se připravili lépe na další sezóny. Je opravdu úžasně, když člověk vidí jejich nasazení, které mají, a to i přesto, že výsledek stále nepřichází. Nicméně hodně se učíme a také pořizujeme hodně dat, což se nám v budoucnu jistě zúročí.”