Jakubu Kornfeil dostal nabídku přímo od renomovaného holandského týmu RW Racing Team, aby hájil jeho barvy v příští sezóně v kategorii Moto3. Nahradí zde španělského rychlíka Luise Saloma, a tak naši ,,osmdesátčtyřku“ uvidíme sedlat motocykl Kalex vybavený motorem od rakouské KTM.

K podpisu smlouvy mezi Jakubem Kornfeilem a jeho novým týmem RW Racing došlo tuto neděli a celý tým okolo Jakuba je za to velmi rád, protože se vše podařilo vyřešit mnohem rychleji, než se původně předpokládalo. Velkou zásluhu v rychle probíhajícím jednání mají také představitelé generálního sponzora firmy Redox.

Jakub Kornfeil: „Teď už je to oficiální a já jsem nesmírně šťastný! To stejné můžu asi říct i o lidech, kteří mi v mojí kariéře pomáhají. Konečně máme za sebou to dlouhé vyjednávací období, v němž jsme z několika možných nabídek, vybrali myslím tu nejlepší. Za dva roky v italském týmu jsem se toho dost naučil, nastal však čas posunout se o kus či možná i o „stupínek“ výše. Sliboval jsem, že jasno o mé budoucnosti budu mít v průběhu zámořského turné a je mnohem lepší, že se tak stalo ještě před jeho začátkem. Po zbytek sezóny tak můžu závodit s čistou hlavou a pokusit se porvat a urvat i nějaký lepší výsledek. Samozřejmě bych chtěl touto cestou poděkovat všem, kteří mi nejen drží palce, ale i mne významně podporují, hlavně pak vedení firmy Redox, jejichž barvy věřím, že budu v příští sezóně reprezentovat ještě lépe.“ 

Jakub Kornfeil při podpisu smlouvy s RW Racing Team

Jakub Kornfeil při podpisu smlouvy s RW Racing Team