Dani Pedrosa (Repsol Honda)

“Pracovali jsme hlavně na nastavení síly motoru a zadní tlumiče. Změny, které jsme udělali od testování v Brně jsou pozitivní a tak končíme sezónu s dobrým pocitem. V Sepangu, kde jsou úplně jiné podmínky to bude zajímavé. No, z Valencie odjíždím s dobrou náladou. Víc než zajeté časy, které pro mě teď nejsou tak důležité, mám radost z toho zlepšení, které jsme udělali.”

Dani Pedrosa

Dani Pedrosa - Repsol Honda

Casey Stoner (Repsol Honda)

“Upřímně šlo všechno dobře, první den jsme jen potřebovali srovnat současnou motorku s tou, kterou jsme testovali předtím. Hlavní změna byla v přilnavosti pneumatik. Předek se dost vrní, takže je třeba se na to teď zaměřit. Další věcí je drobná nejistota v zadním kole, když se najíždí do zatáčky. Na tom je potřeba pracovat i u nové RC213V. Já ale věřím, že víme, jak to zlepšit. Celkově to byl pozitivní test a konec dlouhé sezóny! Těším se teď domů, kde si odpočinu se svou rodinou a kamarády. Budu se připravovat na narození dítěte, což by mělo přijít v lednu. Pak pojedeme odpočatí do Sepangu na start nové sezóny 2012.”

Casey Stoner

Casey Stoner - Repsol Honda

Ben Spies (Yamaha Factory Racing)

“Byly to dva dlouhé dny. Měli jsme toho bez Jorgeho hodně, ale všechno jsme zvládli. Myslím, že kluci z týmu pracovali výborně, i když je potřeba ještě zapracovat. Každopádně máme ideu o tom, co je potřeba. M1 má obrovský potenciál a tak teď pojedou zpátky do Japonska, aby pár měsíců pracovali na novém balíčku pro příští rok. Celý tým a inženýři pracovali opravdu tvrdě, za to jim patří velký dík.”

Ben Spies

Ben Spies - Yamaha Factory Racing

Cal Crutchlow

“Tohle byl velmi důležitý test proto, abychom si zvykli na litrovou YZR-M1. Naštěstí vyšlo počasí a my jsme mohli zjistit potenciál nové Yamahy. Musím říct, že více sedí mému stylu a také, že Yamaha odvedla skvělý kus práce. Už teď je to velmi silný stroj. Hned můžete cítit tu sílu, která je prostě ohromující. Jsem rád, že se mi daří udržet konzistentní rychlost. Teď se ale těším na zimní přestávku. V mé první sezóně v MotoGP jsem se hodně naučil, což by mi mělo pomoct v další sezóně. Rád bych poděkoval všem z týmu Monster Yamaha Tech 3 za letošní rok. Dostal jsem od nich maximální podporu, za což jsem velmi vděčný.”

Andrea Dovizioso

“Prvně chci poděkovat týmu Tech 3 za vlídné přijetí a pocit, že jsem jako doma. Opravdu jsem se těšil na tuhle novou výzvu. První dojmy jsou hodně pozitivní. Pro mě to byla první příležitost, kdy jsem si vyzkoušel litrový motor a ta síla je obrovská. Identifikoval jsem pár věcí, které by se mohli do testování v Sepangu vylepšit. Yamaze jsem poskytl potřebná data k tomu, aby mohli přes zimu na motorce zapracovat. Nyní si beru dovolenou, abych dobyl baterky. Už se těším na Sepang, až budu moct zpět na motorku a potračovat v pozitivní práci, kterou jsme tu odvedli.”

Valentino Rossi

“Tyhle dva dny pro nás byly velmi důležité, abychom sesbírali co nejvíce dat k následujícím měsícům práce. To teď bude kritické. To pozitivní na nové GP12 je motor, ten se mi opravdu líbí, a fakt, že se ovládá o dost lépe, než GP11. Každopádně je nová Ducati hravější. Rád není špatný, ale ještě potřebuje vylepšit. Ještě potřebujeme zapracovat na brzdách, protože já potřebuji brzdit později a intenzivněji. Také musíme pracovat na trakci při zrychlování. Filippo má dost nápadů a teď máme trochu času, abychom je před začátkem testování zpracovali.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi - Ducati Team

Karel Abraham

„Většinu problémů, které jsme měli včera, se nám podařilo brzo vyřešit. Potom jsme zkoušeli hodně věcí a snažili jsme se zajet co nejlepší čas. Motorka se dneska chovala dobře a celkově se mi oproti včerejšku jelo líp. Jsem celkem spokojený, ale myslím, že jsem mohl být ještě rychlejší. Odpoledne už nám to ale tolik nešlo, protože jsem před obědem odjel skoro padesát kol a byl jsem tak dost unavený.”

Karel Abraham

Karel Abraham - AB Cardion Motoracing

Héctor Barberá

“Tyhle dva dny byly plné tvrdé práce a my jsme neměli za cíl zajet nejrychlejší časy, ale spíše se zaměřit na novinky Ducati. Skládám jim kompliment, protože odvedli skvělou práci. Motorka je velmi silná, i když je zde pořád na čem pracovat. Ducati je ale konkurenceschopná. Také jsme měli možnost srovnání nových pneumatik, které jdou pozitivním směrem, ale myslím, že je ještě, co zdokonalovat. Rameno, které jsem si v závěru sezóny zranil, mě ještě dost bolí, ale na můj výsledek to nemělo žádný vliv. Věřím, že se za zimu dám do stoprocentní formy pro novou sezónu!”

Hector Barbera

Hector Barbera - Pramac Ducati

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista, novopečený jezdec týmu San Carlo Gresini, odjel celkem 55 kol s nejlepším časem 1’33.814. Zároveň si zvykal na styl jízdy na Hondě a také testoval dva nové typy pneumatik Bridgestone pro rok 2012. První dojmy jsou dle týmu positivní, ale zatím je brzo dělat nějaké závěry. Tým San Carlo Gresini odjíždí z Valencie na kýženou dovolenou, aby se vyrovnal se ztrátou Marca Simoncelliho a připravil se na příští sezónu.

Álvaro Bautista

Álvaro Bautista - San Carlo Gresini

Stefan Bradl

“Prvně bych rád poděkoval Hondě a týmu LCR za možnost testovat speciál MotoGP. Opravdu jsem si tu motorku užil. Také jsem byl ohromen týmem LCR a jeho profesionalitou. Myslím, že jsem jsme udělali dobrou práci, motorka má potenciál. Hodně jsem se tu naučil a chci všem poděkovat za jejich podporu.”

Stefan Bradl - LCR

Stefan Bradl - LCR

Pro MotoGP testováním skončila sezóna 2011. Teď je v plánu zimní přestávka, kterou přeruší testování v Malajském Sepangu v od 31. ledna do 2. února 2012.