De Angelis věnoval své vítězství Tomizawovi

Smůla provázela Alexe de Angelise letošní sezónou.

San marinský jezdec nejprve nesehnal angažmá v MotoGP, a tak se rozhodl přestoupit do nové kategorie Moto2, v níž se představil pod vedením Cirana Mularoniho v týmu Scot.

V úvodních šesti závodech si však připsal pouhých pět bodů, když nedokončil závod v Kataru a Le Mans, zatímco v Jerezu a Silverstonu ani nestartoval.

„Vstup do sezóny jsem měl vskutku katastrofální,“ přiznal De Angelis. „Všechno navíc komplikovala situace v týmu, jehož vedení po několika závodech došly peníze.“

Nejenom kvůli neshodám v týmu, ale hlavně kvůli šanci vrátit se do královské kubatury tak rodák z Rimini přijal nabídku Daniela Eppa, pod jehož vedením odjel tři závody namísto zraněného Hiroshiho Aoyamy. Na výkony, které v MotoGP předváděl minulý rok, však navázat nedokázal, a tak se opět vrátil do Moto2. Tentokrát v týmu JiR, v jehož barvách vybojoval o uplynulém víkendu, kdy se na Phillip Islandu konala Velká cena Austrálie, tolik vytoužené vítězství.

Po celých pětadvacet kol sváděl vyrovnaný souboj se Scottem Reddingem a Andreou Iannonem, které v závěrečných momentech dokázal pokořit a dosáhl na premiérové vítězství v letošní sezóně, jež věnoval tragicky zesnulému Shoyovi Tomizawovi.

„Když jsme čekali na vyhlášení vítězů, dohodli jsme se se Scottem, že nebudeme stříkat šampaňským. Chtěli jsme tak uctít Shoyovu památku,“ prozradil Alex. Právě on byl v san marinské Misanu společně s Reddingem účastníkem nehody, jejímž následkům tragicky podlehl Shoya Tomizawa.

„Svým vítězstvím jsem však každopádně nadšený,“ dodal šestadvacetiletý rodák z Rimini.