Americký závodník John Hopkins se při závodu mistrovství světa MotoGP v Brně ukáže v týmu Rizla Suzuki MotoGP a to v neděli 14. srpna 2011.

Hopkins letos nastoupil v Jerezu jako zástupce zraněného Álvaro Bautisty, který si při MotoGP v Kataru přivodil zlomeninu. Americký jezdec vybojoval solidní 10. místo. V Brně ale nastoupí jako stájový kolega Bautisty a nikoliv jako jeho náhradník. Naposledy jel John Hopkins MotoGP v Brně v roce 2007, kdy dovedl svou Suzuki na druhém místě, které mu zaručilo čtvrtou příčku v šampionátu.

Hopkins nyní závodí v šampionátu Britských Superbiků na stroji Suzuki GSX-R 1000 v týmu Samsung Crescent Racing Team a drží si skvělé 2. místo. Dalším vynikajícím výsledkem, který Hopkins odvedl byl závod mistrovství světa Superbiků v anglickém Silverstone, kde vyjel skvělé 5. a 7. místo.

John Hopkins pojede v Brně na Suzuki

John Hopkins pojede v Brně na Suzuki

John Hopkins dodává: “Je to opravdu úžasné, že jsem dostal možnost se svézt na okruhu v Brně. Opravdu se na závod těším. Jsem velmi rád, že se nám to podařilo, protože jsme se o to snažili opravdu dlouho. Upřímně to nemohl být lepší okruh. V Brně jsem měl nejlepší výsledky za svou kariéru v MotoGP. Co se týče Suzuki, myslím, že je to skvělý motocykl a vůbec celý balík, který je mnohem lepší, než ten, který jsem měl k dispozici v roce 2007. Ve srovnání s Jerezem si myslím, že to půjde mnohem lépe. Předtím jsem nezávodil zhruba 6 nebo 7 měsíců. Pro mě je také velkým benefitem to, že budu závodit po boku Álvaro Bautisty a ne místo něho, což bude opravdu dobré, nejem pro mě, ale i pro celý tým. Společně pomůžeme rozvíjet motocykl a sdílet data tak, abychom dostali z GSV-R to nejlepší. Nikomu nechce vidět jezdce zraněného a proto budu radši závodit po jeho boku. Opravdu chci všem v Suzuki poděkovat, že mi dali takovou šanci a dále bych rád poděkoval svému týmu Samsung Crescent, že mne pro tento závod MotoGP v Brně uvolnili.”

Manažer týmu Rizla, Paul Denning uvedl: “Všichni členové týmu Rizla Suzuki se na návrat Johna do sedla při Brněnském závodě těší. Je to trať na které se Suzuki GSV-R v minulosti dařilo a i John si okruh v Brně chválí. My uděláme vše proto, abychom mu pomohli k dobrému výsledku. Doufáme, že Johnova zkušenost z MotoGP a data, která v závodě pořídíme, nás opět posune o krok dopředu”.