Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo - Yamaha YZR-M1

Jezdci tovární Yamaha Jorge Lorenzo a Ben Spies měli již podruhé možnost otestovat novou Yamahu YZR-M1 o objemu 1000ccm. Testování probíhalo po skončení Velké ceny San Marina v Misanu. Motocykl, který oba jezdci testovali byl ten samý, na které se svezli v Brně. Oproti nastavení na Masarykově okruhu, byly provedeny zásadní změny nejen elektronice, aby motorka lépe vyhovovala užšímu a točivějšímu okruhu v Misanu.

Jorge Lorenzo “Tady to bylo obtížnější než na trati Brně, která je dost rychlá. Misano je pomalejší a tak rozdíly mezi litrem a osmistovkou nejsou tak výrazné. Je obtížné si hned zvyknout na jiný jízdní styl. Udělali jsme během pár hodin velký pokrok a je vidět, že nová Yamaha má velký potenciál. Moc se na příští rok těším. Pracovali jsme na elektronice, aby jsme vylepšili funkci brzd, ale hlavně jsem si zvykal na odlišný styl, i když jsme se také snažili přizpůsobovat motorku tomu mému.”

Ben Spies “Sice jsme testovali stejnou motorku jako v Brně, ale změnili jsme na ní hodně věcí včetně nové elektroniky. Misano je fyzicky náročnější trať, protože je docela úzká a tak se tu často zvedá přední kolo a zadní zase driftuje.. Užívám si jízdu na litru, ale je to o dost náročnější než na osmistovce. Opravdu jsem si to užil a také jsme zajeli pár moc dobrých časů. Získali jsme hodně dat a tak se teď mohou naši inženýři věnovat dalším úpravám. Myslím, že příští rok bude opravdu skvělý a já se těším na závodění na litru!”

Zajeté časy:

1. Jorge Lorenzo  (Yamaha 1000ccm) – 1’33.7s
2. Ben Spies  (Yamaha 1000ccm) – 1’34.3s

Traťoví rekord v Misanu:

Jorge Lorenzo (Yamaha) 2011 – 1’33.906

Nejrychlejší kolo:

Casey Stoner (Ducati) 2008 – 1’33.378

Ben Spies

Ben Spies - Yamaha YZR-M1