Šampionát MotoGP se vrací do Španělska na okruh Motorland v Aragonii, kde se tento víkend pojede čtrnáctý závod. Pro loňského obhájce titulu, Jorge Lorenza, je to další domácí závod. Rodák z Malorky přijíždí do Aragonie s důvěrou a motivací po skvělém vítězství v Misanu. První pozice Lorenza při Velké ceně San Marina pomohla snížit jeho náskok na lídra šampionátu Casey Stonera na pouhých 35 bodů, kdy do konce sezóny zbývá ještě pět závodů. V loňském závodu v Aragonii Lorenzo odstaroval ze druhé pozici, kdy těsně přišel o pole position a nakonec skončil po bitvě s Nicky Haydenem na čtvrtém místě.

Aragonská trať je jedna z míst, kde má Lorenzův týmový kolega Ben Spies vzhledem ke zkušenostem relativně stejnou pozici jako ostatní jezdci. Spies zde loni předvedl skvělý výkon, kdy se utkal s Andrea Doviziososem o páté místo. Rodák z Texasu je připraven se utkat o poslední body v šampionátu, kdy je na průběžném pátém místě a od čtvrtého Pedrosy ho dělí pouze 15 bodů.

Loňský rok se do kalendáře MotoGP přidal okruh v Aragonii (Španělsko), který tak vystřídal Maďarskou Grand Prix. Trať byla postavena nedaleko městečka Alcaniz v severním Španělsku, jen pár hodin jízdy od Barcelony. Na stavbě okruhu se podílel Hermann Tillke, známý německý architekt. Trať je velmi působivá a také náročná s nádhernými úseky, rychlými a plynulými zatáčkami a plná značného převýšení.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo je připraven na GP Aragonu

Jorge Lorenzo “Jsem opravdu šťastný, že jsme zase na domácí půdě a také podruhé v Aragonu. Moc se těším na fanoušky a hlavně na svůj fan klub, který má přijet. Loňský rok jsem se bohužel na pódium nedostal. Moc jsem ho chtěl, protože jsme byli doma a sezóna se vyvíjela skvěle a také jsem měl na počest Shoyi speciální helmu. V Misanu se mi před dvěma týdny dařilo a nyní se cítím jistý, že se nám podaří získat další pódium a snížit tak náskok Caseyho.”

Ben Spies “Je to skvělé být na trati, kde mám stejné zkušenosti, jako ostatní jezdci. Loňský závod tady pro mě byl jedním z nejlepších. Užil jsem si skvělou bitvu s Doviziosem o páté místo a přitom jsme nebyli daleko od bitvy o třetí, než jsem udělal malou chybu. Měl jsem možnost být doma a relaxovat, takže jsem odpočatý a napjatý, jak se nám v Aragonu povede.”