Jezdec továrního týmu Yamahy a obhájce titulu Jorge Lorenzo při pátečních trénincích před GP San Marina v Misanu udával tempo. Jako jediný se dostal pod hranici 1:34s. V dopoledních trénincích se Lorenzovi příliš nedařilo, ale on i jeho tým těžce pracovali na nastavení jeho Yamahy a to se jim vyplatilo.

Lorenzův týmový kolega, Ben Spies, byl celý dopolední trénink nejrychlejší a jeho časy byly skvělé. Do posledních vteřin si držel první příčku, o kterou ale v posledním kole o 0.286s přišel. V druhém tréninku se Spies věnoval nastavení jezdecké pozice a nakonec skončil na pátém místě se ztrátou 0.54s.

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo “Dnes odpoledne jsem se na motocyklu cítil o mnoho lépe. Nastavení, které jsme vybrali je hodně podobné tomu, co jsme měli v Mugellu, kde jsem vyhrál. Upřímně jsem nečekal takovou změnu, myslím, že jsme blízko vítězství. Casey Stoner a Dani Pedrosa jsou pořád hodně rychlí, ale aspoň jsme na stejné úrovni.”

Ben Spies “Nebyl to špatný den, ale my jsme museli vyzkoušet hodně věcí. Pracovali jsme na nastavení jezdecké pozice, odpoledne už jsme to trochu přehnali a proto jsme ztratili nějaký čas. Také jsme zkoušeli několik pneumatik, které jsme chtěli. Celkově to byl positivní den, vyzkoušeli jsme nějaké věci a některé byly posunem kupředu a některé naopak. Zítra ještě musíme zapracovat na přilnavosti, ale celkově jsem spokojen s jak s rychlostí, tak s motocyklem.”