Český závodník Jakub Kornfeil i přes nešťastný úvod, kdy se dostal mimo trať, předvedl úchvatný výkon při Velké ceně Japonska na okruhu Twing Ring Motegi, kdy si dojel pro skvělé jedenácté místo.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil k závodu poznamenal: „Do závodu jsem nastupoval s tím, že budu chtít porazit Angličana Kenta, bohužel se tak ovšem nestalo a on tak naopak navýšil bodový rozdíl mezi námi na nynějších už 15 bodů. Elitní desítka se mi tak vzdaluje, nicméně šance to stáhnout a bojovat o nyní, ještě stále žije. Myslím, že pokud bude „zbytek“ týmu, což samozřejmě není zbytek, ale jeho převážná část, jak účastna v Austrálii, tak i do konce roku budou všichni fungovat tak jako my, co jsme byli v Japonsku, tak na konečnou desátou příčku v MS máme. Při nejmenším bychom si ji alespoň zasloužili.”

“V dnešním závodě jsem předvedl opět stíhací jízdu, která byla podobná té na Sachsenringu, a jsem za svůj výkon rád. Podařilo se mi předjet 19 lidí, v Německu to bylo „jen“ 17 „kusů“. Vše začalo vydařeným startem, ovšem v první zatáčce jsem se po kontaktu s jedním ze soupeřů o dvě místa propadl a vše jsem chtěl napravit hned v zatáčce následující, což se mi však stalo osudným a vyjel jsem ven. Ne však jen z ideální stopy, ale zkrátka následovala motokrosová vložka a než jsem se z toho vyhrabal, všichni byly už za prvním tunelem. Celý tento manévr vznikl úplně popravdě proto, že jsem si nechtěl nechat odjet tu přední skupinu a Italové Tonucci a Morciano by mne od ní na 100% odpojili. A tak jsem s trochou nadsázky, po tomto výletu mimo trať mohl zapomenout na boj o 5 – 7.místo. Po té co se gumy očistily a zahřály, započal tedy počínaje druhým kolem můj let ala „kamikadze“.

“Nemá cenu popisovat všechny ty souboje a kontakty, protože jich bylo hodně a popravdě řečeno v tom mám sám i trochu guláš, ale s pěti body za jedenácté místo můžu říct, že jsem spokojený. Na druhou stranu však mohl závod trvat i o dvě kola déle a bylo by ještě líp. Strašně moc si cením toho, že jsme ve skromném stavu byli schopni skončit jedenáctí v MS a mám radost i za to, že bodovali oba týmoví kolegové, což je pro šéfa týmu zcela určitě obrovská satisfakce za ty útrapy a zcela vyčerpávající víkend. Všichni pracovali tento víkend excelentně a to dík není velké, ale přímo obrovské.“