Na trati, kde před dvě lety Abaja dokázal zvítězit, letos v „bláznivém“ závodě na okruhu Ricarda Torma zajel svůj nejlepší výsledek a vyrovnal své maximum v královské kubatuře. Za sebou nechal i Vale Rossiho.

Závod od začátku poznamenalo počasí. Po dopoledním dešti trať částečně osychala a týmy volily rozdílnou taktiku, jak se se smíšenými podmínkami na trati vyrovnat. Cardion AB Motoracing startoval na tvrdší směsi pneumatiky určené do deště stejně jako řada dalších jezdců. Část týmů ještě před startem pneumatiky přezula i za cenu ztráty pozice na startu. Během několika kol museli pneumatiky vyměnit i ostatní jezdci a pořadí na dráze se tak velmi rychle měnilo a situace byla matoucí i pro samotné jezdce. Abaja předvedl skvělou stíhací jízdu, při níž dokázal dostihnout a předjet i Rossiho a o šesté místo se přetahoval s nejúspěšnějším satelitním jezdcem letošní sezony Andreou Doviziosem na motocyklu Yamaha.Během zmatků v prvních kolech nabrala řada jezdců včetně Abrahama markantní ztrátu na čelo závodu, které velmi brzy začalo většinu pole předjíždět o kolo. Abraham byl posledním jezdcem, který závod odjel v jeho plné délce díky tomu, že dokázal vítěze závodu Daniho Pedrosu předjet.

Karel Abraham

Karel Abraham

Karel Abraham: “Byl to bláznivej závod a na dráze byl docela zmatek. Zažil jsem dost překvapení. Třeba když mě dojel vítěz závodu Pedrosa, vůbec jsem nevěděl, že je to o kolo – myslel jsem si, že také měnil pneumatiky a dojíždí mě po zastávce v boxu. Takže jsem s ním vlastně závodil, aniž bych musel. Na druhou stranu je super, že jsem ho dokázal zpět předjet a zůstat před ním. Hodně si cením, že jsem dokázal zajet nejlepší výsledek z Ducati a předjet Valentina. Když jsem ho dojížděl, myslel jsem, že jede ještě na mokré pneumatice a překvapilo mě, že už má suchou. Trochu mě na druhou stranu štve, že mi Dovizioso na konci závodu vrátil předjetí, mohl jsem být šestý. S pneumatikami to byla před závodem loterie. Nezvolili jsme tu nejšťastnější variantu a trochu mě to mrzí, na druhou stranu nemá smysl nad tím spekulovat. Kdybych měl od začátku suché obutí, možná bych mohl být na stupních vítězů. Na druhou stranu by bylo velké riziko, že spadnu, protože na začátku byla suchá stopa opravdu hodně úzká.”

Zdroj: karelabraham.com