Fantastický výkon předvedl na zmoklém okruhu v Silverstone český motocyklový závodník Karel Abraham, jenž dojel v závodě na sedmém místě a vyrovnal tak své nejlepší umístění od vstupu do MotoGP.
Karel Abraham odstartoval po výtečném výsledku ze sobotní kvalifikace z druhé řady, po začátku závodu se ale český motocyklový závodník propadl na desáté místo.
„Start se mi moc nepovedl. Dlouhodobě vím, že je to věc, na které musím pracovat,“ přiznal Karel Abraham. Postupně se propracoval přes Španěla Toniho Elíase a sváděl boj o desátou příčku s devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim. Ten sice Abrahamovi ujel, po pádu tří jezdců se ale první český závodník v kubatuře MotoGP posunul na sedmé místo, na kterém dojel až do cíle závodu vypsaného na 20 kol. „Sice mě mrzí, že mi Valentino ujížděl, ale s celkovým výsledkem jsem naprosto spokojený,“ řekl Abraham po návratu do garáže týmu Cardion AB Motoracing.
Český motocyklový závodník má nyní celkem 33 bodů a je nejúspěšnějším netovárním jezdcem na motocyklu Ducati. „Je to práce celého týmu a všem chci poděkovat. Především mechanikům, kteří odvedli skvělou práci,“ dodal Karel Abraham. V průběžném pořadí mistrovství světa silničních motocyklů MotoGP se posunul na desáté místo.
Společně s týmem Cardion AB Motoracing se Karel Abraham vrací do České republiky, odkud za necelé dva týdny odcestuje na okruh v Assenu. Na tom se od 23. do 25. června uskuteční Velká cena Nizozemska.