Karel Abraham byl po těžkém pádu při Velké ceně Aragonie v nemocnici na pozorování. V neděli večer byl Abaja propuštěn a hned poté odcestoval domů do Brna, kde se ještě podrobí dalším vyšetřením, než odletí do Japonska na Velkou cenu v Motegi.

Do závodu český závodník vystartoval z osmého místa, ale hned v druhé zatáčce přišel ošklivý pád. „Start, který je obvykle mým slabým místem, mi vyšel perfektně. Co se stalo těsně před pádem, vůbec nedokážu říct, bylo to strašně rychlé,“ komentoval pád Abraham.

Karel Abraham

Karel Abraham

Při pádu se nejdříve udeřil hlavou o zem a poté jej znovu do helmy udeřil letící motocykl. Z místa Karlovi pomáhali záchranáři, kteří jej převezli do nemocnice v Alcaňizu, kde se podrobil vyšetření včetně CT hlavy. V nemocnici zůstal Abraham do nedělního večera.  „Naštěstí nemám nic zlomeného a skončilo to jen otřesem mozku,“ uvedl český borec.

Abraham se díky pádu v šampionátu MotoGP posunul na čtrnácté místo za Crutchlowa. „Jsem rád, že jsem z toho vyšel bez větších následků, ale je strašná škoda, že to takto dopadlo. Zajel jsem jeden z nejlepších letošních výsledků v kvalifikaci, skvěle jsem odstartoval. Teď to musím hodit za hlavu a soustředit se na další závod,“ konstatoval český závodník. Pokud v Brně nenastane nějaká kompikace s jeho zdravotním stavem, tak se bude Abraham připravovat na cestu do Japonska, kde se 2. října jede na okruhu v Motegi Velká cena Japonska.