S velkým očekáváním přijíždí český motocyklový závodník Karel Abraham na španělský okruh ležící nedaleko městečka Alcanizu, kde koná čtrnáctý podnik šampionátu Moto GP, Velká cena Aragonie. Španělský okruh je součástí seriálu od minulého roku a nahradil Velkou cenu Maďarska na Balatonringu, který se pořád nedařilo dokončit.

Okruh v Aragonu je zajímavý,“ říká Karel Abraham a upozorňuje na extrémní horko, které nedaleko Alcanizu nyní panuje. „Za takových podmínek má Ducati většinou problémy. Uvidíme, jaký vliv to bude mít na náš výkon,“ podotýká český motocyklový závodník.

V minulém roce se jezdcům s motocyklem Ducati, se kterým startuje i Karel Abraham, v Aragonu dařilo. Casey Stoner tehdy zvítězil a Nicky Hayden, jenž v letošním roce závodí za tým Ducati s devítinásobným mistrem světa Valentinem Rossim, obsadil třetí místo.

„Od Ducati jsme sice dostali několik nových komponentů, ale vzhledem k tomu, že tovární tým jede s provedením GP11.1, zatímco my s GP11, k žádným podstatným změnám nedošlo,“ upozorňuje jedenadvacetiletý jezdec týmu Cardion AB Motoracing. V průběžném pořadí mistrovství světa je s 50 body na třináctém místě, které by během tohoto víkendu rád vylepšil. „Žádné konkrétní cíle si ale nedávám,“ dodává.

Karel Abraham

Karel Abraham míří na VC Aragonie

Zdroj: www.karelabraham.cz