Karel Abraham do nedělního závodu v Misanu odstartoval z dvanáctého místa. Úvod mu ale vůbec nevyšel a před první zatáčkou uzavíral jezdecké pole na posledním, sedmnáctém místě. V prvním se ale dostal před francouzského borce De Punieta a Lorise Capirossiho, který musel z technických důvodů do boxů.

Když ve třetím kole upadl Nicky Hayden, předjel Karel Abraham španělského motocyklového závodníka Toniho Eliase a posunul se na třinácté místo. Ve dvacátém čtvrtém kole se pak dostal před Colina Edwardse, který se potýkal s problémy na svém stroji. V posledních dvou kolech bojoval o jedenáctou pozici s Aoyamou, kterého už ale nepřekonal a tak dojel na dvanáctém místě.

Karel Abraham

Karel Abraham

„Nebyl to špatný závod, ale mrzí mě, že mi ujel Hector Barbera, který skončil devátý,“ zhodnotil Karel Abraham. „Byla škoda, že si v polovině závodu vytvořil náskok několika sekund a bojoval s jezdci před námi, zatímco já jsem jeho náskok teprve snižoval,“ dodal Abaja.

Karel Abraham je v průběžném pořadí šampionátu MotoGP s padesáti body na třináctém místě. Nyní se Karel a celý tým Cardion AB Motoracing, vrací do České republiky, odkud se za čtrnáct dní vydá do Španělska na další závod královské kubatury.