Na oficiální prezentaci závodního týmu Cardion AB Motoracing, která proběhla minulý týden v Praze, představil nováček nejsilnější kubatury závodů MotoGP Karel Abraham svůj nový motocykl Ducati Desmosedici GP11 pro letošní sezónu.

Karel Abraham je prvním českým motocyklovým závodníkem, který vstoupil do královské kubatury závodů MotoGP.  Nový motocykl poprvé otestoval ve Valencii při testech v listopadu loňského roku. První testovací den českému jezdci chybělo 3,064 sekundy na nejrychlejšího Jorge Lorenza a druhý den pouhých 1,727 sekundy na Casey Stonera. Jednadvacetiletý rodák z Brna se představí se svou Ducati i při oficiálních testech MotoGP, které proběhnout 1.-3. února 2011 na okruhu v Sepangu v Malajsii.

Sám Karel dodává, že druhý test napoví, jak úspěšný by mohl být první ročník v královské třídě MotoGP. “Motorka je mnohem náročnější na ovládání a fyzickou koncii”, dodal druhým dechem Abrahám.

Karel Abraham  v posledním závodu MotoGP loňské sezóny ve Valencii ukázal, že v něm dřímá velký potenciál, když si dojel pro vítězství. Další velký úspěch pro české barvy si připsal za 3. místo na okruhu v Motegi v Japonsku.

“Se spoluprací s Ducati jsme velmi spokojeni”, řekl manažer týmu Karel Abraham starší. Do týmu vyslala italská Ducati 3 mechaniky, konkrétně track inženýra, kterým je bývalý mechanik Nicky Haydena, Christian Populin. Dále telemetrista Dario Massarin a Michele Bubbolini za logistiku. Nadále v týmu zůstavají šéfmechanik Marco Grana, rovněž rodák z Itálie. Francouzský mechanik Yannis Maigret, který se stará o vstřikování, elektroniku a přívod paliva. Český mechanik Martin hlaváček, který již 10 let připravuje přední část motocyklu pro Karla Abrahama. Dalším rodákem z Čech je Martin Nesvatba, který má na starosti zadní část motocyklu. Posledním mechanikem je rovněž italský mechanik Pietro Berti, který se stará o pneumatiky a také řídí týmový truck.

“Každého z nich považuji za profesionála a dohromady vytvářejí skvěle fungující tým,” řek manažer týmu na adresu svých mechaniků.

Fotogalerie z prezentace Cardion AB Motoracing a Karla Abrahama si můžete prohlédnout na www.karelabraham.com