Karla Abrahama se smůla na Masarykově okruhu v Brně stále drží. Ani potřetí v řadě český motocyklový závodník nedokončil domácí závod Grand Prix České republiky, když kvůli pádu a následnému technickému problému byl nucen odstoupit.

Abraham startoval po nevydařené sobotní kvalifikaci z posledního místa, hned od začátku závodu se ale zapojil do boje o lepší pozice. „Start se mi tentokrát povedl,“ zhodnotil Karel Abraham. Po začátku závodu vypsaného na 22 kol předjel Randyho de Punieta a připravoval se předjet i Lorise Capirossiho. „Jel jsem za Capirossim a doufal jsem, že bych s ním a dalšími jezdci mohl bojovat,“ popisuje první kola závodu český jezdec.

Karel Abraham

Karel Abraham v Brně

V pátém kole však přišel pád. „Byl to lehký pád. Při výjezdu ze zatáčky mi ujelo přední kolo, ale motorce se skoro nic nestalo, takže jsem na ni zase nasedl a s pomocí traťáků jsem se dostal zpátky na trať,“ popsal Abraham okolnosti smolného momentu brněnského závodu.

Ve dvanáctém kole českého závodníka vyřadily technické problémy. „Motorka nejela, jak měla a postupně se to zhoršovalo. Vymáčkl jsem spojku, zkusil jsem ještě vypnout a zapnout elektroniku, ale nepomohlo to, takže bylo jasné, že je problém na motoru,“ upřesnil Karel Abraham.

Abaja a Vale

Abaja a Vale Rossi

Zdroj: Tiskový servis týmu Cardion AB Motoracing