Abraham a Rossi

Abraham a Rossi

Abraham se po startu závodu pohyboval ve skupině jezdců na průběžném šestnáctém místě, o které bojoval s Hiroshim Aoyamou. V osmém kole se za českého závodníka dostal Valentino Rossi, který po chybě vyjel mimo trať. Italský závodník továrního týmu Ducati Abrahama posléze předjel a český závodník za ním zajížděl své nejrychlejší časy v závodě a dotahoval skupinu jezdců bojujících o desáté místo.

„Start závodu byl hrozný. S Valentinem jsme chvíli bojovali. Bohužel jsem se ho nebyl schopný udržet, zatímco se on probojoval o několik míst dopředu. Štve mě to, protože jsem ráno zajížděl časy, které byly o půl vteřiny na kolo rychlejší.“ Dodal Abraham.

Abraham v Indianapolis

Abraham v Indianapolis

V osmnáctém kole z osmadvaceti se ale začal projevovat technický problém s pneumatikou a český závodník v barvách týmu Cardion AB Motoracing začal zpomalovat a nakonec byl nucen zajet do boxu.

„Předek motorky brutálně klouzal. V každé zatáčce jsem měl co dělat, abych nespadl. Raději jsem zajel do boxů, protože už dále nešlo jet. Stejný problém měli kromě De Punieta všichni jezdci na Ducati.“ Nechal se slyšet Abraham.

Pár kol před českým závodníkem vzdal Velkou cenu Indianapolis Loris Capirossi a několik kol před koncem závodu musel do boxu i Nicky Hayden z továrního týmu Ducati, který se ale na trať vrátil na druhém motocyklu a nakonec dojel ztrátou dvou kol na vítěze Caseyho Stonera.

Z Indianapolis se celý tým Cardion AB Motoracing přesouvá na okruh v Misanu, kde se již tuto neděli 4. září pořádá Velká cena San Marina.

Karel Abraham

Karel Abraham