Jediná česká naděje v nové kubatuře Moto3 má za sebou další předsezónní testy. Jezdci nejnižší kubatury seriálu silničních motocyklů měli celkem šest dní na to, aby si na nové stroje zvykly. Kubajz se na motocykl adaptoval sice ,,až,, po čtyřech testovacích dnech. Nicméně po něm zůstal velký kus práce a on i jeho tým začínají být spokojení.

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil

Jakub Kornfeil

,,Testy jsou za námi a já jsem moc rád, že jsem se opět dostal do rytmu, ze kterého jsem během zimní přípravy vypadl. Dnešní den ovládlo nádherné počasí a my se zaměřili na nastavování podvozku. Výsledkem bylo zlepšení o 0.8 sekundy hned v ranních hodinách. Chtěl jsem na toto zlepšení navázat ještě odpoledne, ale bohužel mě přibrzdil pád, který se naštěstí obešel bez zranění. Šest dní ježdění sice není nikterak mnoho, ale já věřím, že jsme odvedli dobrou práci a naučili se motocyklu rozumět.”

“Za necelý měsíc nás zde čekají další testy, kde bychom měli mít nachystané ty ,,vysněné,, závodní motory, které už pár jezdců testovalo. Nezbývá mi tedy nic jiného, než si počkat, kam nás nová technika posune. Závěrem bych chtěl poděkovat všem svým sponzorům a  týmu, protože začátky s novým motocyklem nebyly vůbec lehké a mé tempo, cítění a časy nebyly hned ideální. Mému zraněnému teamovému kolegovi přeji brzské uzdravení a doufám, že se tady všichni sejdeme v plné zbroji a se vším všudy!“