V Malaysii dnes začaly druhé oficiální testy Moto GP. Pro oba tovární jezdce italské Ducati a jejich mechaniky, se ale kvůli dešti testy zkrátily.

Valentino Rossi a Nicky Hayden byli schopni udělat na svých motocyklech nějaké změny k lepšímu, ačkoliv déšť předčasně ukončil první testovací den na Malajském okruhu v Sepangu. Ital využil mokré tratě a na své GP12 otestoval pár věcí pro mokrý závod, jako například pneumatiky. Nicky Hayden se stále necítí na 100%, ale při dnešním testu se snažil zlepšit při výjezdech ze zatáček.

Nicky Hayden 
“Ještě nejsem 100% v pořádku, ale když vezmu v potaz, že jsem měl před třemi týdny operaci, tak se cítím lépe než bych očekával. Oproti minulým testům se opravdu cítím dobře a byl jsem schopen dát svým mechanikům dobré informace. Za to bych měl poděkovat Dr. Tingovi a jeho týmu, kteří odvedli dobrou práci. Je to poprvé co se mi motocykl řídil opět dobře a já si to mohl užít. Šasí nám nyní dává dobrou odezvu a my tak máme k dispozici spoustu informací a je pro nás jednodušší, hledat limity motorky. V průběhu dne jsme udělali nějaké změny a mě se podařilo při výjezdu ze zatáčky zrychlit. Bylo by skvělé, kdybych mohl testovat v dešti, ale nechci to kvůli rameni riskovat. Doufám, že zítra ráno to rameno nebude oteklé a já budu moci testovat alespoň půl dne.”

Valentino Rossi
“Dneska ráno jsme na trať vyjeli příliš brzy! Bylo by lepší, kdybychom začali jezdit až kolem jedenácté tak, jako ostatní. Na trati bylo dost nečistot a ve chvíli, kdy se to začalo zlepšovat, jsme měli na pneumatikách najeto okolo patnácti kol. Rozhodli jsme se, že si ušetříme druhé pneumatiky na odpoledne, ale po obědě začalo pršet. Výsledek byl ten, že jsme toho dnes moc neudělali. Ani jsme nezačali pracovat na novém software, který jsme měli k dispozici při prvním testu. Pozitivní věc ale je to, že jsem se na GP12 cítil dobře. Když počasí dovolí, budeme zítra moci pracovat s větším nasazením, a to i díky pneumatikám, které jsme dnes nestihly použít.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi