Laguna Seca

Laguna Seca

Dosavadní vedoucí jedzec šampionátu silničních motocyklů J. Lorenzo vyhrál Velkou cenu USA třídy MotoGP silničních motocyklů a připsal si tak své šesté vítězství v sezoně. Jako druhý na okruhu v Laguna Seca dojel s větším odstupem Casey Stoner na Ducati a třetí místo v těsném souboji s A. Doviziosem uhájil Ital Valentino Rossi.

Jorge Lorenzo po nejrychlejším času v kvalifikaci odstartoval se svou yamahou už tradičně z prvního místa, jenže úvod závodu vyšel nejlépe jeho krajanovi a největšímu konkurentovi v průběžném pořadí šampionátu Danimu Pedrosovi na Hondě.

Ten loni v Laguna Seca zvítězil, dnes však jeho snaha skončila nepříjemným pádem v jedenáctém kole závodu.

Po té už měl Lorenzo na Yamaze cestu k dalšímu prvenství prakticky volnou. Stonera porazil velkým rozdílem o tři a půl sekundy, V. Rossi už měl za vítězem více než třináctivteřinovou ztrátu.

Obhájce mistrovského titulu V. Rossi se přitom vrátil po těžkém zranění k závodům teprve před týdnem v Německu, kde dojel čtvrtý. Dnes uhájil třetí místo před dotírajícím krajanem Andreou Doviziosem o necelou jednu vteřinu.

V USA byla tradičně na programu pouze královská kategorie MotoGP. Všechny tři kubatury se sejdou na startu po delší přestávce opět až 15. srpna v  Brně na Masarykově okruhu při  Grand Prix České Republiky, na kterou se všichni čeští fanoušci motocyklů těší.

GP USA Laguna Seca 2010

1. Lorenzo
2. Stoner
3. Rossi
4. Dovizioso
5. Hayden
6. Spies