Jorche Lorenzo

Jorche Lorenzo

Úřadující mistr světa královské kubatury MotoGP Španěl Jorge Lorenzo se přiznává, že se od svého bývalého týmového kolegy Valentina Rossiho hodně naučil ale zároveň dodává, že za největšího soupeře v nadcházející sezoně 2011 považuje Australana Casey Stonera na Hondě. Lorenzo bude mít v letošním roce šanci stát se prvním jezdcem kromě Rossiho, který od roku 2008 dokázal obhájit mistrovský titul v královské kubatuře.

„Nejsem si jistý, jestli se mi to letos povede. Stát se mistrem světa je maximální výsledek. Jsem opravdu šťastný z toho, že i nadále pokračuji s továrnou Yamaha. Jsem mistr světa, ale to je už minulost. Již za chvíli vypukne nová bitva a znovu se budeme prát o místo nejlepšího jezdce v sezoně 2011. Musím zůstat plně koncentrovaný a zajíždět konzistentní výsledky jako v loňském roce,“ poodhalil své cíle v letošní sezoně Jorge.

Jako největšího soupeře vidí nikoliv svého bývalého týmového kolegu Valentina Rossiho s Ducati, ale Australana Casey Stonera na Hondě, jenž předváděl velmi dobré výkony už během pozávodních testů ve Valencii.

„Myslím si, že právě Casey Stoner bude v sezoně 2011 mým největším soupeřem, protože v testech jsme byli my dva nejrychlejší. Ve Valencii se mu opravdu dařilo a naše nejlepší časy na kolo bylo podobné. Nikdo z nás zatím neví, co se bude dít při prvním závodě v Kataru. Noční závod je nádherný, ale hodně odlišný od ostatních závodů, takže v Kataru může vyhrát někdo úplně jiný. Nemusím to být já nebo Casey, ale opravdové rozložení sil se ukáže až při druhém závodě v Jerezu,“ řekl Jorge Lorenzo.

Jorche Lorenzo

Jorche Lorenzo