VC Katalánska MotoGP

Další španělské vítězství se zrodilo v královské třídě  MotoGP, v níž potěšil domácí fanoušky Jorge Lorenzo na motocyklu Yamaha. Třiadvacetiletý týmový kolega zraněného šampiona V.  Rossiho vyhrál potřetí za sebou a kráčí za premiérovým titulem v MotoGP. Před svým krajanem D. Pedrosou má v průběžném pořadí náskok 52 bodů.

Pedrosa byl druhý i v dnešním závodě, spolu s třetím Caseym Stonerem z Austrálie zaostali za suverénním Lorenzem téměř o pět sekund.

Český motocyklový jezdec K. Abraham absolvoval na okruhu Catalunya u Barcelony svůj životní závod a ve Velké ceně Katalánska obsadil ve třídě Moto2 čtvrté místo. O dvě příčky tak v neděli vylepšil svůj dosud nejlepší výsledek v mistrovství světa, jehož dosáhl v kategorii do 250 ccm dvakrát v závěru minulé sezóny.