Aktuálně z letiště Václava Havla: Sedmadvacetiletý závodník Lukáš Pešek se po pěti letech vrací do mistrovství světa silničních motocyklů, kde pojede v královské kubatuře MotoGP za italský tým IodaRacing.

Lukáš Pešek po návratu z Itálie na adresu svého staronového manažera Sacchima řekl: “Vzájemná důvěra tam je. Je příjemné, když s někým podepíšete smlouvu a on vám neřekne jen děkuji, ale vítej v rodině. To je příjemné a doufám, že nám to bude fungovat, tak jak to fungovalo.”

Lukáš v Mistrovství světa silničních motocyklů závodil tři roky a to za tovární tým Derbi v kubatuře do 125 ccm. Sezóna 2007 byla pro Lukáše nejlepší a v konečném hodnocení skončil čtvrtý. V seriálu MotoGP skončil v roce 2010, kdy se během sezóny rozešel s italským týmem Matteoni.

Grip Talk Lukáš Pešek o svém angažmá v MotoGP from GripTV on Vimeo.

Lukáš ale řekl, že v návrat do MotoGP stále doufal: “Kdybych nevěřil, tak jsem se na závodění vykašlal už před dvěma lety. Malá naděje byla a vyšlo to. Nejdříve mi volali mechanici, zda bych měl o místo v týmu vůbec zájem, až pak jsme začali jednat (se Sacchim).

Pešek stále ještě nemá sehnané všechny peníze: “Bohužel je ta suma mnohem větší, než se píše, a teď ji ještě nemáme celou, ale pracujeme na tom. Za pár dní sehnat x milionů není tak jednoduché.”

Na otázku zda se těší na boje s dalším českých jezdcem Karlem Abrahamem, odpověděl Lukáš s úsměvem směrem k novinářům “Na to se spíš těšíte vy, ne? Já se těším na tu atmosféru MotoGP.”

Lukáš Pešek

Lukáš Pešek