Jezdec týmu San Carlo Honda Gresini tým, Marco Simoncelli, nastoupil do GP v Brně ve velmi slibné formě. Marco je se svým výsledkem velmi spokojen a je si jist, že on sám i jeho tým je schopen ještě zlepšit ovládání jeho RC212V. Pro Simoncelliho to byla premiéra na stroji MotoGP na brněnském okruhu a ikdyž jeho pozice není nejlepší, tak věří, že je vše na správném místě, aby se zítra ještě zlepšil.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli: “S dnešními tréninky jsem spokojen. Po prázdninách se nám povedlo naskočit v dobrém tempu. Rychlost Dani Pedrosy je opravdu vyjímečná, ale teď je pro mě prioritou, abych si byl na motocyklu jistý a na Pedrosu nemyslím. V tuhle chvíli se snažíme zlepšit moji pozici na stroji a celkové nastavení. Jsem si jist, že tento víkend můžeme udělat dobrý výsledek. Musíme zlepšit nájezd do zatáček a jistotu na brzdách a pojistit si tak to, že budu schopen si v zatáčkách držet ideální stopu. Celkově se cítím sebevědomě a s malými úpravami ještě můžeme udělat krok kupředu.”

Hiroshi Aoyama: “Jsem rád, že jsem po letní přestávce zpět na trati. Ikdyž je to pro mě poprvé, co sedím na této motorce na okruhu v Brně, tak mám z nastavení dobrý pocit. Tým pracuje skvěle a já věřím, že můžeme moji pozici zítra vyzlepšit. Motorce celkem věřím a myslím si, že bychom se s více časem stráveným na trati mohli lehce posunout kupředu.”