Marco Simoncelli, jezdce týmu San Carlo Honda Gresini, byl tak trochu zklamán ze svého výsledku v kvalifikacích před GP České Republiky v Brně. Start z druhé řady jistě neodráží jeho potenciál, který ukázal v pátečním druhém tréninku. Tým se chystal po kvalifikacích analyzovat získaná data, ale zatím to vypadá, že se budou muset vrátit k předešlému nastavení z ranního třetího tréninku. Oproti tomu byl Hiroshi Aoyama spokojen se svým výsledkem a pomalu získává více seběvědomí, aby mohl udělat další krok do první desítky.

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli

Marco Simoncelli: “Jsem tak trochu zklamán, protože jsem byl pomalejší než v pátek a nezlepšili jsme se tak, jak jsme doufali. Je zřejmé, že nám nepomohly podmínky na trati. Ostatní jezdci s deště také zápasili a tak se to dotklo každého z nás. Nyní se musíme podívat, proč tomu tak bylo a pokusit se dát věci do pořádku do nedělního závodu.”

Hiroshi Aoyama: “Po tom dešti ráno jsme odpoledne odvedli dobrou práci s nastavením motocyklu. Jsem spokojen, protože desáté místo je pro mne v tuto chvíli dobrá pozice. Hlavně proto, že ztráta na jezdce přede mnou je menší. Ráno se ještě budeme snažit udělat drobné změny, které nám pomohou získat trochu rychlosti v některých sekcích okruhu. Celkově jsem ale spokojený a doufám, že to pro nás bude dobrý závod.”

Hiroshi Aoyama

Hiroshi Aoyama