Fausto Gresini, hlavní postava týmu San Carlo Honda Gresini, 27. září oznámil, že italská hvězda Marco Simoncelli bude i v sezóně 2012 oblékat barvy jeho týmu. Simoncelli do MotoGP vstoupil loňský rok a hlavně v tom letošním dokázal svými skvělými výsledky ukázat, že má velký potenciál být předními jezdci šampionátu MotoGP. HRC jasně vyjádřila svůj postoj k italskému jezdci tím, že součástí kontraktu je tovární podpora v podobě motocyklu Honda RC213V a technické zázemí.

Fausto Gresini šéf týmu Honda Gresini: “Jsem šťastný, že mohu ohlásit, že Marco bude v sezóně 2012 v našem týmu. Ty dva poslední roky jsme byli schopni rozvíjet Marcovi kvality jako jezdce i jako skvělého člověka, což nám velmi vyhovuje. Samozřejmě, aby tohle všechno bylo možné, tak potřebujeme podporu našich sponzorů, za kterou jsme jim velmi vděční. HRC nám nabízí základní podporu k továrnímu motocyklu RC213V, která je pro nás a Marca velmi důležitá. Spolupráce s Hondou je pro nás celých 15 let čest! Macrovo ohromné odhodlání nás motivuje do další zajímavé sezóny.”

Marco Simoncelli“To, že mohu být v týmu San Carlo Honda Gresini další rok a také jezdit na Hondě RC213V mě naprosto naplňuje. Být součástí projektu HRC a týmu San Carlo Honda Gresini mi dává dostatečnou důvěru a motivaci k tomu ukázat, že mohu být mezi jezdeckou špičkou MotoGP. Sezéna 2012 pro mě bude velmi důležitou sezónou, protože chci všem lidem, kteří ve mě věří a na tomto projektu se podílejí, dát možnost být hrdí.”

Simoncelli v boxech

Simoncelli v boxech