Míra Popov

Míra Popov

Mladičký závodník a další naděje v českých barvách, Miroslav Popov, si z Misana odvezl své první mistrovské body za třinácté místo v Grand Prix San Marina. Míra Popov dostal šanci jet závod v Misanu v barvách italského týmu ElleGi Racing. Už v trénincích zajížděl zajímavé časy, ale to bylo pouze zahřívacím kolem pro jeho kvalifikační jízdu, kdy si vyjel šestou pozici na startu.

Popov se startu obával a nakonec se mu příliš nepovedl.  Míra si ale držel tempo a to hlavně v technických pasážích tratě a dokonce se zapojil i do boje o desáté místo. V samotném závěru závodu se mu v jednu chvíli motocykl zavlnil a hrozil mu pád. Český jezdec nechtěl nic riskovat a cílem projel třináctý.

Miroslav Popov  „Jsem hrozně šťastný. Pro mě je to sen, který se stal skutečností! Jezdit závody světového šampionátu a získat své první body. A to si představte, že jsem teprve před dvěma lety jel v Magione svůj vůbec první závod GP. Jako vždy se mi nepodařilo dobře odstartovat a nedokázal jsem tak využít skvělé příležitosti vyrazit do závodu z pozice v druhé řadě. Věděl jsem ale, že udržím dobré tempo. Mohl jsem tak zlepšit svou pozici a bojovat o desáté místo. Bohužel dvě kola před cílem jsem viděl jezdce Moncaya jet trochu stranou, takže jsem přejel na vnitřek a když jsem pak otočil plynem, motorka dostala ´highsider´ a málem jsem spadl. V každém případě je výsledek velmi dobrý a chci poděkovat všem, počínaje mým fantastickým týmem a konče rodinou, která mi mnohé obětuje. Dále chci poděkovat všem sponzorům, kteří pro mě představují velkou oporu.”

Miroslav Popov

Miroslav Popov - GP San Marina