Do Brněnského závodu nakonec nastoupí celkem čtyři čeští jezdci. Vedle stálic Karla Abrahama a Jakuba Kornfeila, nastoupí i Miroslav Popov a Karel Hanika, který jede seriál Red Bull MotoGP Rookies.

“V pondělí se ozval tým Mahindra, že jejich stabilní jezdec Danny Webb z Velké Británie je zraněn a zda by Mira nechtěl jet místo něho v Brně. Samozřejmě, že jsme ani chvíli neváhali, i když to nebude vůbec lehké, neboť synovi chybí letošní závodní praxe.”, řekl Miroslav Popov st.

Pro Miru Popova to znamená velkou výzvu, tedy vrátit se do světa Grand Prix. S motocyklem Mahindra jel sice český talent závody italského šampionátu a skončil dokonce na podiu, když jednou vyhrál a jednou dojel druhý, to ale bylo se stopětadvacítkou.

“S Moto3 jsem absolvoval před 14 dny dvoudenní testy v Misanu, ale zde v Brně to nebude vůbec lehké. Nemám letos moc najeto a tak úspěchem bude kvalifikovat se do závodu a v něm samozřejmě udělám vše pro co nejlepší výsledek”, Dodal Míra Popov.

Tím čtvrtým Čechem, který se představí v brněnském závodě je šestnáctiletý Karel Hanika, který letos jede Red Bull MotoGP Rookies Cup, což je šampionát, který se jede při MotoGP a je určen pro mladé talentované jezdce. Hanikovi už se podařilo čtyřikrát dojet na třetím místě. Hanika má v Brně výhodu, že okruh dokonale zná a navíc pojede před domácím publikem.

Jakub Kornfeil a Karel Abraham

Jakub Kornfeil a Karel Abraham

Zdroj: www.karelabraham.com