Jezdci speciálů CRT, které nastupují do MotoGP testovali v pondělí své stroje. Privátních testů se účastnila většina jezdců Aprilie (ART – Aprilia Racing Technology). Nejrychlejší byl Randy De Puniet s časem 1’41.6s.

Randy De Puniet (ART)

Randy De Puniet (ART)

Jezdci Alex Espargaró a Randy de Puniet z týmu Power Electronics Aspar Team nastoupili k druhému testu litrových Aprilií (ART – Aprilia Racing Technology). Hlavně se soustředili na nový rám, kyvku a testování karbonových brzd. Randy De Puniet byl podle serveru motogp.com šťastný, že může v Jerezu testovat s ostatními CRT jezdci stejně tak jako s Karlem Abrahamem a Hectorem Barberou, kteří budou testovat své satelitní Ducati.

Randy pro motogp.com dodal: “Dnes jsme pracovali na nastavení tlumičů a elektronice. Jsem trošku zklamaný, protože jsem nebyl tak rychlý, jako při testech v listopadu. Na druhou stranu se nebojím, protože před sebou máme celé dva dny práce a testování. Dnes odpoledne budeme analyzovat získaná data, abychom se mohli připravit na zítra.”

Jeho týmový kolega Aleix Espargaró se necítil dobře a testování tak ukončil o něco dříve. “Tady v Jerezu, na rychlejší trati než je Valencie, se mi dopoledne nedařilo získat potřebnou rychlost. Později jsem se necítil dobře a na jízdu jsem se nemohl soustředit. Sice jsme udělali nějaké změny na podvozku, ale raději jsem skončil dříve. Odebral jsem se na hotel, abych si odpočinul na zítra.” Řekl Espargaró pro motogp.com.

Ital Mattia Pasini pokračoval v adaptaci na svou Aprilii týmu Speed Master a při druhém testování se zařadil 7 desetin vteřiny za Espargara. Premiéru na litrovém speciálu si užil Danilo Petrucci z týmu Ioda Racing. Ital testoval oba rámy (Aprilia a Ioda) a nejrychlejší čas zajel s rámem IODA.

Na trati byl také testovací jezdec tovární Ducati, Franco Battaini, který se věnoval elektronice pro GP12. Na okruh ale vyjel se starým speciálem GP11. Battaini se také svezl na satelitním motocyklu Karla Abrahama, který do Jerezu dorazí v úterý. Objevit se měl i tovární jezdec Ducati, Nicky Hayden, nicméně kvůli operaci, kterou podstoupil na začátku února, musel testy vynech. Američan ale doufá, že bude připraven na oficiální testy v Sepangu, které začínají 28. února.

Do Jerezu dorazil i tým Paul Bird Motorsport s jezdcem James Ellisonem. První den testů ale strávili na základním nastavení jejich CRT speciálu, neboť ho teprve obdrželi. Brit se tak na své Aprilii poprvé sveze zítra.

Neoficiální časy naměřené týmy MotoGP (CRT)

1. Randy De Puniet (ART) – 1’41.6 (57 kol)
2. Aleix Espargaró (ART) 1’42.6 (47 kol)
3. Mattia Pasini (ART) – 1’43.3 (43 kol)
4. Danilo Petrucci (IODA) – 1’43.3 (43 kol)