Po tradiční přestávce plné novinek se šampionát MotoGP přesouvá do Indianapolis na slavnou “Cihelnu”, kde se pojede jedenáctý podnik sezóny.

O největší novinku před Velkou cenou USA se postaral Valentino Rossi ve spolupráci s Yamahou, když oznámil odchod od Ducati a návrat k japonské továrně. Současně tím byly ukončeny spekulace o budoucnosti italské závodní ikony. Na druhé straně se nyní ubírá  pozornost na volné místo u továrny z Boloně. Bude to Andrea Dovizioso nebo snad Cal Crutchlow, kteří zatím nekývly na nabídku setrvání u francouzské stáje Tech3? …

MotoGP

MotoGP

Nyní nás ale čeká další boj o mistrovské body. Současný lídr šampionátu a tovární jezdec Yamahy, Jorge Lorenzo, se o víkendu pokusí zvýšit bodový náskok. V Indianapolis dokázal vyhrát naposled v roce 2009. Loni měl problémy s přilnavostí a závod se mu příliš nepovedl. Jeho největší rivalové, jezdci továrního týmu Repsol Honda, Dani Pedrosa a Casey Stoner, ale rozhodně nedají Lorenzovi nic zadarmo. Stoner dokázal na Cihelně loni zvítězit před druhým Pedrosou a vítězství z minulého závodu v Laguně Seca potvrzuje jeho skvělou formu.

Andrea Dovizioso, z týmu Monster Yamaha Tech 3, doufá v další pódium v sezóně, zatímco jeho týmový kolega, Cal Crutchlow, na svou první “bednu” stále čeká. Jistě oba jezdci předvedou skvělou show tak, jako v posledních několika závodech. Německý závodník, Stefan Bradl, který sedlá Hondu RC213V satelitního týmu LCR Honda, je nyní na průběžném šestém místě se stejným počtem bodů, jako má Nicky Hayden z továrního týmu Ducati. Dá se tedy očekávat zajímavá bitva. Na jedné straně je tu nováček v královské kubatuře, který se bude snažit o co nejlepší výsledek a  na druhé straně je tu Nicky, který nebude chtít být poražen před svým domácí publikem a ještě k tomu nováčkem.

Valentino Rossi sice potvrdil odchod od italského výrobce, ale i tak nebere věci na lehkou váhu a rád by získal dobrý výsledek po nevydařeném závodě v Laguna Seca, kde v posledním kole upadl. Álvaro Bautista z týmu Fausta Gresiniho, si dal za úkol skončit jako nejlepší satelitní Honda, což se mu v posledních třech závodech nepodařilo. Vždy skončil za zády Bradla. Druhý tovární jezdec Yamahy, Američan Ben Spies, který měl v minulém závodě problémy s odpružením, doufá v obrat na trati, kde loni dojel jako třetí.

Český jezdec na satelitní Ducati týmu AB Cardion Motoracing, Karel Abraham, je po zranění plně zotaven a jeho snahou bude získat další mistrovské body.

Randy De Puniet z týmu Power Electronics přijíždí na Cihelnu s 33 body jako vedoucí jezdec na stroji CRT. Mimo tradiční jezdce šampionátu se na divokou kartu objeví Steve Rapp a Aaron Yates, který bude sedlat motocykl s rámem BCL a motorem Suzuki GSX-R1000.