Již na začátku letošní sezony závodů Mistrovství světa silničních motocyklů se začíná hovořit o podobě závodního kalendáře na příští rok 2012 a již nyní je téměř rozhodnuto, že se do kalendáře dostane další mimoevropský závod – nově se pojede na hypermoderním okruhu v Abu Dhabi.

A koho závody na okruhu Yas Marina v Abu Dhabi vystřídají? Velmi pravděpodobně z kalendáře vypadne jeden z tradičních okruhů – finanční problémy trápí jak pořadatelé naší domácí Grand Prix na Masarykově okruhu, tak i naše německé sousedy, kteří organizují závody na saském okruhu Sachsenring. Podle aktuálních informací z paddocku MotoGP by měla být smlouva s pořadateli závodu v Abu Dhabi podepsána do konce letošního dubna.

Sezona tak znovu začne v katarském Losailu, následně by se kolotoč závodů Grand Prix přesunul do Abu Dhabi a první evropský závod by se jel jako tradičně ve španělském Jerezu, který nedávno podepsal s Dornou novou smlouvu platnou až do roku 2016.

A jak vypadá situace s dalšími závodními okruhy? Své místo v kalendáři by měla mít jistá i španělská Barcelona, Valencia a Aragón (s těmito okruhy chce Dorna prodloužit smlouvu do roku 2016). Svoji budoucnost má nahnutou závod v Portugalsku a v americkém Indianapolis.