Šampionát MotoGP zažil v pátek při trénincích před Velkou cenou Aragonie velmi neobvyklou situaci, kdy došlo k několika závažným výpadkům elektřiny. Po několika odkladech se nakonec vedení šampionátu rozhodlo tréninky úplně zrušit a přesunout je na sobotní dopoledne, kdy se třetí tréninky prodlouží o celých 30 minut.

Valentino Rossi a tovární tým Ducati se bude snažit ve zkráceném čase vyzkoušet nový hliníkový rám, který přivezl do Aragonie pro svou GP11.1. Nicky Hayden by také preferoval normální průběh závodního víkendu, aby bylo možné pracovat na pozitivním nastavení z ranního tréninku, ale i tak věří, že se to Ducati podaří v sobotu ráno.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Nicky Hayden “V ranním tréninku jsme měli trochu problém a musel jsem se hned vrátit do boxů, takže jsem ztratil nějaký čas. Začal jsem pozadu za ostatními, ale v posledních kolech už to bylo lepší. Myslím, že jsem byl jediný, kdo odjel celý trénink na stejných pneumatikách a i tak jsem byl schopen ke konci zajet tři časy kolem 1´51s. Těšil jsem se na odpoledne, ale trénink byl bohužel zrušen. Doufám, že se jim podaří ten problém přes noc vyřešit, tahle situace není dobrá pro nikoho. Snad se nám zítra bude dařit, trať je fajn, i když je o něco skákavější než loni, ale líbí se mi.”

Valentino Rossi “Myslím, že se to ještě nestalo, abychom nemohli na trať kvůli elektřině! Je to fakt škoda. Pro nás bylo opravdu velmi důležité, abychom mohli normálně testovat a ne mít prodloužený trénink v sobotu ráno, protože i tak ztratíme 15 minut. I práce, kterou bychom mohli odvést, je takhle limitována. Nicméně budeme pokračovat v nastavování přední části podvozku, protože pocity jsou stejné, jako když jsem nový rám zkoušel poprvé, takže se vyplatí jít touhle cestou. Trať neznáme tak, jako Mugello, to znamená, že ještě musíme udělat nějaké změny v nastavení, ale zase nic zásadního. Také musíme zlepšit přilnavost zadní pneumatiky, protože to dneska dost klouzalo.”