Valentino Rossi si při sobotních kvalifikacích vyjel skvělé šesté místo. V nedělním závodě ve 14hodin tak odstartuje z druhé řady. Je to jeho letošní nejlepší výsledek v kvalifikaci. Ital Rossi byl také velmi rychlý v dopoledním tréninku, kdy na mokru zajel třetí nejrychlejší čas. Tvrdě se svým týmem pracoval v průběhu všech tréninků na zdokonalení svého stroje Ducati GP 11.1 a doufá, že se jim ještě podaří doladit stroj v dopoledním warm-upu. I jeho stájový kolega Nicky Hayden zajel dobrý čas a odstartuje tak ze třetí řady na devátém místě.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Valentino Rossi: “Dnes jsme udělali krok dopředu v nastavení přední části motocyklu a jezdecké pozice. Také se nám dnes vedlo na morku při dopoledním tréninku. Opravdu jsem si užíval jezdit takhle v popředí. Zatím se nám víkend vydařil, i když to zatím není žádný super výsledek, jsem “jen” šestý. Nicméně je to mé nejlepší umístění v kvalifikacích za celou sezónu na Ducati. V neděli ráno se během warm-upu pokusíme ještě vylepšit přilnavost zadního kola v prvních dvou sektorech trati, kde ztrácím nejvíce času, zatímco v druhé části ztrácím pouze jednu desetinku. Jsme opravdu potěšeni, že jsme se zase naučili nějaké věci a po počáteční adaptaci na GP 11.1 jsme schopni s motocyklem produktivně pracovat.”

Nicky Hayden: “Nakonec jsem skončil devátý, ale vůbec to nebylo jednoduché! Celý víkend to je na suchu velmi těžké, protože motorka podkluzuje a vůbec nedrží stopu. Sobotní dopoledne bylo na mokru skvělé už od výjezdu na trať. S naším standardní nastavením na morko jsem nikdy nebyl v top pětce od začátku až do konce, ale odpoledne na suchu to zas bylo hodně těžké. Zkoušeli jsme měnit spoustu věcí, ale bez dobrého výsledku. Nakonec, asi 20 minut před koncem, se nám podařilo změnit nastavení světlé výšky a najednou jsme byl schopen si držet stopu a přidat na rychlosti. Na konci jsem byl schopen zajíždět časy okolo 1.57s. Třetí řada na startovním roštu není jistě žádný velký zázrak, ale je to o moc lepší, než, jak to vypadalo na začátku víkendu. Doufám, že se nám podaří pokračovat v pozitivním duchu.”

Nicky Hayden

Nicky Hayden