Skvělý závod předvedl francouzský jezdec při nedělním Grand Prix Indianapolis. Po ne zcela vydařeném startu, kdy byl De Puniet po prvním kole na samém konci jezdecké pole, se dokázal tlačit dopředu a bojoval do poslední zatáčky. De Puniet nejprve předjel svého týmového kolegu Capirossiho a následně i Crutchlowa, Aoyamu, Eliase, Haydena, Rossiho, Barberu a cílem projel jako osmý. Pro Punieta to byl velmi  slibný závod, který dává positivní naděje pro zbytek sezóny 2011. Loris Capirossi měl bohužel technické problémy a v šestnáctém kole byl nucen odstoupit ze závodu kvůli zničené přední pneumatice. Italský jezdec doufá v odvetu na domácí půdě v Misanu již tento víkend 2.-4.8.2011.

Randy De Puniet

Randy De Puniet

Randy De Puniet “Jsem šťastný, je to můj nejlepší závod v této sezóně! Start byl špatný, když se mě Loris dotkl a já ztratil alespoň tři pozice. Kdyby se to nestalo, tak bych mohl zůstat se skupinkou před námi a bojovat o lepší umístění. Ale to je v pohodě, naše tempo bylo konzistentní až dokonce a díky tomu jsem v druhé polovině závodu mohl předjet několik jezdců. Se závodem jsem spokojený, tým pracoval svkěle a po těžkém startu v sezóně 2011 si zasloužíme dobrý výsledek. Těším se, že budeme takto pokračovat i v dalším závodě v Misanu.” 

Loris Capirossi “Od čtvrtého kola mě motorka neposlouchala. V každé zatáčce jsem riskoval pád, protože přední kolo úplně ztratilo přilnavost. Pak už jsem motorku nemohl ovládat a byl jsem donucen zajet do boxů a dostoupit. Přední pneumatika byla úplně sjetá. Je mi opravdu líto, že se tohle stalo zrovna v závodě, protože během celého víkendu jsme tyhle problémy neměli. Nevím, co bych dodal, teď se soustředíme na závod v Misanu, kde doufáme, že před domácími fanoušky podáme dobrý výkon.”

Loris Capirossi

Loris Capirossi