Poměrně překvapivě oznámil na tiskové konferenci před víkendovou Velkou cenou USA domácí jezdec Nicky Hayden konec u Ducati Teamu. Šampion z roku 2006 je u týmu od roku 2009. Na otázky ohledně budoucnosti jednoznačně neodpověděl.

Nicky Hayden

Hayden, jenž odejde na konci letošní sezóny, přiznal, že čtyřleté období, které u Ducati Teamu strávil, si představoval lépe. V roce 2006 Američan zvítězil v šampionátu v barvách týmu Repsol Honda týmu. U Ducati na úspěšné výsledky nenavázal.

Do budoucna by Hayden rád zůstal v MotoGP, ačkoliv žádnou konkrétní nabídku od jiné stáje zatím neobdržel. “Nejsem si jistý, že hned přijdou z Repsol Honda týmu klepat na dveře,” usmál se: “Samozřejmě moje srdce patří MotoGP, ale musím zvážit všechny možnosti. Naneštěstí výsledky posledních let nebyly takové, jak jsem plánoval, ale tak to prostě je.”

Konkrétní plány do budoucna zatím nemá. “Zvažuji nějaké možnosti, které vypadají zajímavě, ale ještě úplně přesně nevím, co budu dělat,” řekl Hayden.

Američan se velmi těší na závody na jeho domácí trati v Laguna Seca. Na tomto okruhu vyhrál dvakrát, technická trať mu sedí, diváci ho milují. “Tahle trať je pro mě něčím speciálním, miluju ji. Okruh je docela náročný, důležité zvládnout nájezdy do zatáček. Přes rohy se dá dobře útočit, důležité je si průjezd dobře naplánovat a udržet ideální stopu,” komentoval Hayden trať v Laguna Seca, na které se zřejmě naposledy v kombinéze Ducati Teamu bude snažit zajet co možná nejlepší výsledek.