Valentino Rossi a Nicky Hayden budou v nedělní velké ceně San Marina startovat z jedenáctého a patnáctého místa.  Italskému jezdci se povedlo do nedělního závodu najít nastavení jeho GP11.1, které je lepší než jaké použili v pátek. V posledním kole ale narazil na pomalejšího Randy De Punieta a ztratil tak nějaký čas. Nicky Haydenovi po ranním pozitivním tréninku kvalifikace příliš nevyšla. Na startovním roštu bude jako patnáctý.

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Valentino Rossi “Dnes to bylo o něco lepší. Od včerejška jsme udělali jen nějaké změny a věnovali se spíše detailům. Na trati už nejsou místa, kde jsem ztrácel více než ostatní. Podařilo se nám dostáhnout stabilní rychlosti, i když ale pořád nejsme tak rychlí, jak bychom chtěli. V posledním kole jsem měl smůlu, protože potom, co jsem dobře projel první tři sektory, objevil se předemnou De Puniet, který jel pomalu a tak jsem ztratil půl vteřiny. Býval jsem mohl zajet čas okolo 1:34.0 a startovat tak ze třetí řady, o což jsme se snažili. Nicméně, co se týče tempa, tak jsem na tom dobře, takže uvidíme, jak se nám zítra zadaří.”

Nicky Hayden “Dnešní dopoledne nebylo vůbec špatné. Použil jsem stejné pneumatiky jako včera a to mi pomohlo najít rytmus a zajet nějaké dobré časy. Tak jak tomu už v posledních závodech bývá, odpoledne se to všechno zhoršilo. I přesto, že jsem použil měkkou směs pneumatik, tak se mi předek třásl. Je to pro Ducati těžké, jsou na domácí půdě a fanoušci čekají, že něco předvedeme. Musím věřit, že motorka má na víc, než na patnácté místo, takže je to na mě. Dnes nepřišlo nic takového, v co jsme doufali. Zítra se budeme snažit o lepší výsledek.”

tovární tým Ducati

tovární tým Ducati