Oficiální startovní lista motogp pro rok 2011

Moto Grand Prix 2011

Mezinárodní motocyklová federace FIM dnes představila oficiální startovní listiny všech tří kubatur Mistrovství světa silničních motocyklů.

MotoGP
V královské kubatuře MotoGP se můžeme těšit na brněnský tým Cardion AB Motoracing s českým jezdcem Karlem Abrahamem.

Oficiální startovní listina MotoGP:
1 – Jorge Lorenzo SPA Yamaha Factory Racing (Yamaha)
4 – Andrea Dovizioso ITA Repsol Honda Team (Honda)
5 – Colin Edwards USA Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha)
7 – Hiroshi Aoyama JPN San Carlo Honda Gresini (Honda)
8 – Hector Barbera SPA Aspar Team (Ducati)
11 – Ben Spies USA Yamaha Factory Racing (Yamaha)
14 – Randy De Puniet FRA Pramac Racing Team (Ducati)
17 – Karel Abraham CZE Cardion AB Motoracing (Ducati)
19 – Alvaro Bautista SPA Rizla Suzuki MotoGP (Suzuki)
24 – Toni Elias SPA LCR Honda MotoGP (Honda)
26 – Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team (Honda)
27 – Casey Stoner AUS Repsol Honda Team (Honda)
35 – Cal Crutchlow GBR Monster Yamaha Tech 3 (Yamaha)
46 – Valentino Rossi ITA Ducati Team (Ducati)
58 – Marco Simoncelli ITA San Carlo Honda Gresini (Honda)
65 – Loris Capirossi ITA Pramac Racing Team (Ducati)
69 – Nicky Hayden USA Ducati Team (Ducati)

Moto2
V prostřední kubatuře MS bude startovat i letos nejvíce motocyklů ze všech kubatur, tentokrát bohužel bez českého zástupce.

Oficiální startovní listina Moto2:
3 – Simone Corsi ITA Ioda Racing Project IODA
4 – Randy Krummenacher SWI GP Team Switzerland Kiefer Racing KALEX
9 – Kenny Noyes USA Avintia-Stx FTR
10 – Fonsi Nieto SPA G22 Racing Team MORIWAKI
12 – Thomas Luthi SWI Interwetten Paddock M2 Racing SUTER
13 – Anthony West AUS MZ Racing Team MZ-RE HONDA
14 – Ratthapark Wilairot THAI SAG Team FTR
15 – Alex De Angelis RSM JIR Moto2 MOTOBI
16 – Jules Cluzel FRA Forward Racing SUTER
21 – Javier Fores SPA Mapfre Aspar Team SUTER
25 – Alex Baldolini ITA Forward Racing SUTER
29 – Andrea Iannone ITA Speed Master SUTER
34 – Esteve Rabat SPA Blusens-STX FTR
35 – Raffaele De Rosa ITA G22 Racing Team MORIWAKI
36 – Mika Kallio FIN Marc VDS Racing Team SUTER
38 – Bradley Smith GBR Tech 3 Racing TECH 3
39 – Robertino Pietri VEN Italtrans Racing Team SUTER
40 – Aleix Espargaro SPA Pons Racing PONS KALEX
44 – Pol Espargaro SPA HP Tuenti Speed Up SPEED UP
45 – Scott Redding GBR Marc VDS Racing Team SUTER
49 – Kev Coghlan GBR Motorsport 69 FTR
51 – Michele Pirro ITA Gresini Racing Moto2 MORIWAKI
53 – Valentine Debise FRA Speed Up SPEED UP
54 – Kenan Sofuoglu TUR Technomag-CIP SUTER
60 – Julian Simon SPA Mapfre Aspar Team SUTER
63 – Mike Di Meglio FRA Tech 3 Racing TECH 3
64 – Santi Hernandez COL SAG Team FTR
65 – Stefan Bradl GER Viessmann Kiefer Racing KALEX
68 – Yonny Hernandez COL Blusens-STX FTR
71 – Claudio Corti ITA Italtrans Racing Team SUTER
72 – Yuki Takahashi JPN Gresini Racing Moto2 MORIWAKI
75 – Mattia Pasini ITA Ioda Racing Project IODA
76 – Max Neukirchner GER MZ Racing Team MZ-RE HONDA
77 – Dominique Aegerter SWI Technomag-CIP SUTER
80 – Axel Pons SPA Pons Racing PONS KALEX
88 – Ricky Cardus SPA QMMF Racing Team MORIWAKI
93 – Marc Marquez SPA Team Catalunya Caixa Repsol SUTER
95 – Mashel Al Naimi QAT QMMF Racing Team MORIWAKI

125 cm3
Kubatura dvoudobých stopětadvacítek má před sebou svoji poslední sezonu, protože od roku 2012 bude nahrazena čtyřdobými dvěstěpadesátkami označenými názvem Moto3. I letos nás zde bude reprezentovat Jakub Kornfeil.

Oficiální startovní listina 125 cm3:
3 – Luigi Morciano ITAL Team Italia FMI APRILIA
5 – Johann Zarco FRA AJO Motorsport DERBI
7 – Efren Vazquez SPA AJO Motorsport DERBI
11 – Sandro Cortese GER Racing Team Germany HONDA
12 – Daniel Kartheininger GER Caretta Technology Race Dpt. KTM
15 – Simone Grotzkyj ITA Worldwide Race APRILIA
17 – Taylor Mackenzie GBR Worldwide Race APRILIA
18 – Nicolas Terol SPA Bancaja Aspar Team APRILIA
19 – Alessandro Tonucci ITA Team Italia FMI APRILIA
21 – Harry Stafford GBR Ongetta-Centro Seta APRILIA
23 – Alberto Moncayo SPA Andalucia Cajasol APRILIA
25 – Maverick Vinales SPA Pev-Blusens-Smx-Paris Hilton APRILIA
26 – Adrian Martin SPA Motorsport 69 APRILIA
30 – Giulian Pedone SWI Worldwide Race APRILIA
31 – Niklas Ajo FIN TT Motion Events Racing APRILIA
39 – Luis Salom SPA Molenaar Racing GP APRILIA
40 – Sergio Gadea SPA Pev-Blusens-Smx-Paris Hilton APRILIA
43 – Francesco Mauriello ITA WTR-Ten10 Racing APRILIA
44 – Miguel Oliveira POR Andalucia Cajasol APRILIA
52 – Danny Kent GBR Red Bull AJO Motorsport DERBI
53 – Jasper Iwema NED Molenaar Racing GP APRILIA
55 – Hector Faubel SPA Bancaja Aspar Team APRILIA
63 – Zulfahmi Khairuddin MAL AirAsia – SIC – AJO DERBI
69 – Sarath Kumar IND WTR-Ten10 Racing APRILIA
71 – Tomoyoshi Koyama JPN Racing Team Germany HONDA
72 – Alexander Kristiansson SWE Matteoni Racing APRILIA
76 – Hiroki Ono JPN Caretta Technology Race Dpt. KTM
77 – Marcel Schrotter GER Mahindra Racing MAHINDRA
84 – Jakub Kornfeil CZE Ongetta-Centro Seta APRILIA
94 – Jonas Folger GER Red Bull Ajo Motorsport DERBI
96 – Louis Rossi FRA Matteoni Racing APRILIA
99 – Danny Webb GBR Mahindra Racing MAHINDRA