1. Casey Stoner

“Získat pole a ještě vyhrát je skvělé. Velké díky patří mému týmu. Původní plán byl odstartovat lépe, než se mi nakonec povedlo, vytvořit si náskok a ten si udržet do konce závodu. Každopádně jsem věděl, že ať jsem na jakékoliv pozici, je třeba šetřit zadní gumu. Když zbývalo pár kol, věděl jsem, že je guma v dobré kondici, já se cítil dobře, tak jsem Danyho předjel a snažil se vytvořit náskok. Byl to těžký závod, dost mě bolela ruka po tom pátečním pádu, celkově jsem byl ale v dobré kondici a i motorka pracovala skvěle. Je mi Jorgeho líto, nikdo si nechce brát body za takových podmínek, jak je vidět, jeden závod může všechno změnit.”

2. Dani Pedrosa

“Když jsem se koukal na zajeté časy během víkendu, viděl jsem, že mám lepší tempo než Casey. Snažil jsem se dobře odstartovat a ujet. Casey se na mě nalepil a držel se mě celý závod. Ušetřenou energii pak využil k předjetí. Všechno bylo dobré, asi jsem zvolil špatnou strategii. Příští týden v Německu to snad bude lepší.”

3. Andrea Dovizioso

“Být na bedně je jako zvítězit, byl to další úžasný den jak pro mě, tak pro celý tým Monster Yamaha Tech 3. Zisk pódia je skvělý, protože jsem se na této trati nikdy dobře necítil, ale Yamaha je komfortnější. Znovu bych chtěl poděkovat svému týmu za jejich skvělou práci. Na tom, abychom byli konkurenceschopní pracujeme pořád a tahle strategie se evidentně vyplácí, protože jsem v posledních čtyřech závodech bojoval o pódium.”

GP Holanska - Assen

GP Holanska – Assen

4. Ben Spies

“Motorka byla v pořádku, ale měl jsem problémy s přilnavostí předního kola. Podařilo se mi zůstat před Dovim a držet si tempo, ale sedm nebo osm jsem se snažil přidat a ujet. Najednou se ale ze zadní pneumatiky utrhly dva kusy gumy. Nemohl jsem nic dělat, doufal jsem, že mě Dovi předjede, protože jsem se bál, že ta guma exploduje a já spadnu přímo před něho. Na začátku sezóny jsme udělali nějaké chyby, ale poslední dva závody jsme měli motorku připravenou. Je to hrozná škoda, protože celý tým pracuje skvěle a já se také cítím dobře.”

5. Cal Crutchlow

“Znovu přemýšlím nad tím, jak mohl závod vypadat, nebýt toho incidentu v první zatáčce. Já jsem měl rychlost na to být na pódiu. Naštěstí se mi povedlo se vyhnout Bautistovi i Lorenzovi, ale za cenu toho, že jsem musel vyjet z trati a propadl jsem se na poslední místo. Jsem rád, že se Jorgemu nic nestalo, protože pro Yamahu letos udělal hodně a tohle by si nezasloužil. Álvaro byl prostě strašně rychlý a jasně, že to neudělal schválně, ale člověk musí být opatrný, když brzdí do takhle úzké zatáčky z velké rychlosti. Měl jsem bojovat s Dovim a Benem o třetí místo, ale z posledního místa skončit pátý i přes velké bolesti kotníku, s tím nemůžu být nespokojený. Navíc jsem zatím čtvrtý v šampionátu a to je důležité.”

6. Nicky Hayden

“Měl jsem dobrý start a pak se mi podařilo vyhnout tomu chaosu v prní zatáčce. Při nájezdu do šikany jsem ji ale probrzdil a vylítl do kačírku. Naštěstí jsem se do závodu vrátil a podařilo se mi udržet i ve stejné skupince. Motorka byla dobrá a mě se povedlo dostat zpět před ostatní. Valentino a pár dalších měli problémy s pneumatikami, ty moje se ale držely dobře. Několik jezdců spadlo, což mi pomohlo k šestému místo, ale to je prostě závodění.”

8. Randy De Puniet (CRT)

“S výsledkem jsem nadšený. Je vidět, že se ta tvrdá práce vyplácí. Byl to skvělý závod s trochou štěstí. Pořadí jezdců CRT v šampionátu je nyní prakticky vyrovnané a osmé místo je pro CRT zvratové. Získat body na stroji CRT je opravdu těžké a tak dnešních 8 je pro mě naprosto úžasné.”

13. Valentino Rossi

“Dnes to byla škoda, protože jsem nezačal vůbec špatně. Bylo to tam, dobrý závod, myslím, že by to byl dobrý výsledek. Bojoval jsem s Nickym, který mě předjel, ale byl trochu pomalejší a já vyčkával na dobrý moment. Mohl jsem skončit šestý, což by mi v šampionátu pomohlo, ale jedenáct kol před koncem jsem měl problémy s pneumatikou. Nedalo se s tím pokračovat, takže jsem musel zajet do boxu na výměnu. No, znovu se pokusíme za týden na Sachsenringu.”

Karel Abraham

“Zkusili jsme ráno ve warm up jet v plné zátěži, abychom vyzkoušeli, jestli ruka může vydržet celý závod. Bohužel ta bolest byla opravdu silná a těžko bych mohl vydržet jet na plno tři čtvrtě hodiny. Ještě předtím jsem byl na dalším vyšetření, při kterém mi doktoři řekli, že bolest způsobuje celkové zhmoždění ruky, které se opakovaným zatěžováním zhoršuje. Bohužel jediný způsob, jak dát ruku do pořádku, je absolutní klid a rehabilitace. Na základě toho jsme se rozhodli, že s velkou pravděpodobností vynecháme i příští závod na německém Sachsenringu, protože během pěti dnů se ruka nezahojí a další zátěží by se problémy znovu obnovily. Budu tak mít minimálně dva týdny na rehabilitaci a snad to bude dostatečně dlouhá doba, abych mohl do dalšího závodu v italském Mugellu nastoupit naplno a bez omezení. Vynechání Německa je pro mě hodně nepříjemné, pro české fanoušky je to kromě Brna nejbližší závod a vím, že se jich tam hodně chystalo. Všem se jim alespoň takto omlouvám.”

Jorge Lorenzo po pádu

Jorge Lorenzo po pádu

Vyjádření obou aktérů ke kolizi v první zatáčce závodu:

Álvaro Bautista

“Bohužel, jak jsem se držel Doviziosa, tak jsem ztratil začal hrozně pozdě brzdit. Snažil jsem se co nejvíc zbrzdit, ale ztratil jsem přilnavost a sklouzl se. Hrozně mě to mrzí a o to víc, že jsem s sebou smetl Lorenza, cože byla poslední věc, kterou bych chtěl udělat. Byla to moje vina a hned jsem mu také omluvil. Doufám, že už se nic podobného nikdy nestane. Také se omlouvám svému týmu, který pracoval opravdu tvrdě a všechno je ztraceno kvůli mé chybě.”

Jorge Lorenzo

“No, dnes to byla naprostá katastrofa, od Alvara to bylo naprosto šílené. Po tom incidentu se mi omluvil a potřásli jsme si rukama, ale podle mě to to není dostatečné na ospravedlní té nehody. Když jsem já udělal chybu v Japonsku v roce 2005, tak jsem byl penalizován a další závod jsem nejel. Pořadatelé mi řekli, že bude v Německu startovat z posledního místa, to ale nic není. Budeme doufat, že už se něco podobného nestane, ale když nebudou jezdci tvrdě penalizováni, tak budou takovéhle šílenosti dělat dále. Na noze mám velkou modřinu a bolí to, ale nic vážného se nestalo. Naštěstí jsme měli 25 bodů náskok, jinak bychom se hodně propadli. Nyní máme se Stonerem stejný počet bodů, takže začínáme znovu, šampionát je dlouhý, takže uvidíme, co se stane.”