Jorge Lorenzo, Yamaha Factory Racing

“Byl to velmi těžký víkend, protože jsme s Danim byli velmi vyrovnaní. Dneska měl ale bohužel smůlu, prvně problémy na startu a pak ho Hector odstavil ze závodu. V Holandsku jsem měl smůlu já, teď on, v těchto závodech je možné cokoliv. S výsledkem a bodovým náskokem musíme být spokojeni, nyní jsme o hodně klidnější, než před závodem. Samotný závod byl těžký pro každého, protože jsme jeli prakticky jen kvalifikaci a to je málo na nastavení podvozku a elektroniky. Během závodu bylo také tepleji, takže i přilnavost byla horší. Já jsem málem upadl už v první zatáčce, naštěstí jsem to ale ustál.”

Jorge Lorenzo slaví další vítězství

Jorge Lorenzo slaví další vítězství

Valentino Rossi, Ducati Team

“Byl to nádherný závod a já jsem moc šťastný. Skvělý výsledek, který bych rád věnoval Sicovi a celé jeho rodině, Paolovi, Rosselle a Martině. Také bych rád poděkoval lidem v týmu a všem z Ducati Corse, kteří dělají maximum, tak jako já. Po dvou těžkých letech jsme tohle potřebovali. Jsem moc spokojený, protože jsme jeli na suchu a udrželi velmi rychlé tempo s minimálním propadem na Lorenza. Nový rám a kyvka nám dovolila více změn na geometrii motorky a musím říct, že se přední část hodně zlepšila. Teď motorka vypadá daleko vyrovnaněji, co se týče akcelerace. I nastavení, které jsme použili vypadalo dobře. Umožnilo mi to udržet rychlé a konzistentní tempo po celý závod. Teď je důležité pokračovat v dobré práci a udělat všechno proto, abychom Ducati dostali i v dalším závodě tak vysoko, jak to jen jde.”

Valentino Rossi

Valentino Rossi

Álvaro Bautista, San Carlo Honda Gresini

“Pódium je vždycky skvělé, pro mě vůbec, protože je to moje první v MotoGP. Navíc je pro nás tenhle víkend velmi speciální, protože naše vzpomínky na Marca jsou velmi intenzivní. Po několika těžkých závodech se nám povedlo vybojovat pódium. Já jsem šťastný pro celý tým i Marca, protože jsem si jistý, že ať je teď kdekoliv, hnal nás kupředu. Cítil jsem jeho ruku na rameni a po závodě jsem zjistil, že se mi na zádech odlepilo jméno z kombinézy. Jsem si jistý, že s námi dnes Marco byl.”

Andrea Dovizioso, Monster Yamaha Tech3

“Je to smůla skončit tak blízko pódia na domácí trati. Moc jsem chtěl skončit v top 3 tady v Misanu. Od začátku to byl těžký závod, protože jsem měl problémy s předním kolem, takže jsem nemohl moc ostře brzdit a také najíždět do zatáčet tak, jako při tréninku. To znamenalo, že jsem musel jet jinou stopu a nebyl jsem tak rychlý, jak bych chtěl. Na konci se pocit trochu zlepšil a tak jsem byl schopen bojovat o pódium. Škoda, že se mi nepodařilo předjet Alvara. Udělal jsem, co jsem moh a to dobré je to, že i přes těžký závod jsem byl schopen bojovat o pódium do poslední chvíle.”

Ben Spies, Yamaha Factory Racing

“Nezískal jsem pódium, ale jsem spokojený, že jsme konečně odjeli normální závod. Některé časy na pódium nestačily, ale na konci se nám dařilo. S některými věcmi jsme měli problém, zvláště s předním kolem. Byl to těžký víkend a my jsme neodstartovali s perfektním nastavení, ale naštěstí se podařilo odjet dobrý závod. Potom, co se posledních osm týdnů dělo, je to pro mě pocit, jako kdybych to pódium získal!”

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Dani Pedrosa, Repsol Honda

“Byl to naprostý chaos. Začalo to už při opakování závodu, protože celá procedura nebyla příliš jasná. Nikdo nevěděl, zda to bude minuta, tři, jestli navlékat ohříváky či nikoliv. Najednou nám bylo řečeno, že máme minutu do startu, bez signalizace, bez ničeho. Mechanici se snažili sundat ohřívák z předního kola, které se nějak zablokovalo. Bohužel kvůli tomu, že zbývala jen minuta do startu, nemohli se už motorky dotknout. Proto jsem musel startovat z boxů. Snažil jsem se soustředit, neudělat žádnou chybu v prvním kole. Byl jsem osmý nebo devátý v šesté zatáčce, když do mě Barberá narazil. Jsem opravdu naštvaný, protože jsem měl možnost závod vyhrát, i přes to, že jsem startoval z posledního místa. Nyní jsem v horší pozici, ale já budu pokračovat stejně, jako doposud. Do teď jsme udělali vše, co jsme mohli. Motorka pracuje dobře a já jezdím také dobře, takže to pro mě ještě neskončilo. Do konce zbývá ještě pět závodů a já udělám všechno, co je v mých silách.”

Héctor Barberá, Pramac Racing

“Je to hrozná škoda. Nemohl jsem se dočkat, až zas vyjedu na trať, ale závod pro mě skončil dřív, než začal. Bohužel jsem při pronásledování Daniho promeškal brzdný bod. Snažil jsem se motorku zbrzdit, ale ztratil jsem přilnavost. Je mi to opravdu líto, o to víc, že jsem přitom srazil Daniho, což byla ta poslední věc, kterou bych chtěl. Byla to moje chyba a já se mu za to hluboce omlouvám.”

Karel Abraham, Cardion AB Motoracing

„Je to jak ze zlého snu. I když se mi to zdá naprosto neuvěřitelné, oba naše motocykly měly dnes technickou závadu. Čtyřikrát jsem se snažil odjet ze startovního roštu a čtyřikrát mi zhasl motor. Ukázalo se, že jsem měl závadu malého kroužku na spojkové páčce. Motorka mi vždy při jejím zmáčknutí a zařazení jedničky zhasla. Nakonec jsem musel odstartovat na náhradní z konce boxové uličky. Po startu se mi zdálo, že mi motorka klouže na levé straně, ale přikládal jsem to neojetým pneumatikám. Po dvou až třech zatáčkách mi začala vadnout zadní brzda a následně přišel na nájezdu do levé zatáčky závěrečného překlapováku velký highsider a nekontrolovatelný těžký pád. V boxu jsme zjistili, že se povolil šroubek na zadní brzdové hadičce a na zadní gumu mi odkapával olej. Mám naraženou celou pravou stranu těla, nejvíce mě bolí ruka a kotník. Půjdu se nechat vyšetřit k doktorovi zde na okruhu a uvidím, co bude dál.“

Karel Abraham

Karel Abraham