1. Casey Stoner

“Jsem moc rád, že jsem dneska mohl testovat, všichni si vedli dobře, ikdyž bych si přál zajet víc kol. Většinu času jsme strávili srovnáváním podvozku s tím, který jsme testovali ve Valencii a postupně jsme nalezli směr, kterým se chceme ubírat. Tak jako vždy by bylo nejlepší použít některé části z jednoho a některé z druhého, ale alespoň jsme našli cestu, se kterou jsme spokojeni. Odpoledne jsme také zkoušeli tvrdou směs přední pneumatiky a objevilo se drobné chvění. Na to se teď budeme soustředit, protože je zde pořád prostor ke zlepšení. Ještě jsme neměli možnost vyzkoušet ty nové pneumatiky, které Bridgestone přivezl, ty zkusíme zítra a od toho se budou odvíjet naše další kroky.”

2. Ben Spies

“Ráno se nám dařilo a i odpoledne, když už byla trať pomalejší, jsme měli dobré tempo. Dnes jsme si trochu hráli s rovnováhou a také s elektronikou motocyklu. Ve Valencii jsme zkoušeli pár věcí a našli správný směr, teď jsme tady a zkoušíme další kroky a sledujeme, jak se to projeví v celkovém nastavení. Určitě je zde prostor pro zlepšení, ale také je zde spousta věcí, které fungují skvěle.”

Stefan Bradl

Stefan Bradl

3. Jorge Lorenzo

“Dnes to bylo daleko víc unavující než včera, takže bylo obtížné udržet dobré tempo, ale povedlo se nám to. Neudělali jsme nic zásadního, jen jsme zlepšovali detaily. Zítra ale plánujeme zásadnější změnu. Dopoledne jsme výrazně zlepšili čas na kolo, ale odpoledne kdy již bylo velmi teplo a podmínky se zhoršili, jsme ještě zrychlili. To je pro nás velmi pozitivní výsledek.”

4. Dani Pedrosa

“Dnes to šlo od začátku dobře; podmínky byly lepší jak včera a také bylo tepleji. Pracovali jsme na nastavení motocyklu, hlavně na brzdách a stabilitě při nájezdu do zatáček, to je těď to nejdůležitější. Máme před sebou poslední den, ještě nám zbývá vyzkoušet nastavení tlumičů a různý tlak v pneumatikách, pak uvidíme. Během dne jsem tolik kol nenajezdil, ale občas člověk stráví více času v garáži, to je normální. Ty nové pneumatiky Bridgestone pracují dobře, já jsem zkoušel akorát tvrdou směs na zadek, ale moc nedržela, ta měkká byla lepší.”

6. Hector Barberá

“Mám dobrou odezvu od motorky. Když to srovnám s loňskou sezónou, nová Ducati je daleko víc řiditelná a zlepšuje se to den ode dne. Dnes jsme vyřešili chvění, které nás zlobilo včera, a dnes jsem se soustředil na dlouhou jízdu, abychom vyzkoušeli, jak na tom motorka je. Se zajetými časy jsem moc spokojený, ani jsem neměnil jezdecký styl a přitom jsem se o vteřinu zlepšil, což je skvělé.”

Andrea Dovizioso

Andrea Dovizioso

7. Valentino Rossi

“Další pozitivní den, jednak protože se nám povedlo zajet čas 2’01 a také proto, že se nám povedlo udělat další krok v nastavení motorky. Na druhé straně je normální, že u nové motorky jako je GP12, se při testování objeví i další věci, které se nedají vyřešit samotným nastavením a přitom musejí být během dalších týdnů vyřešeny. Včera jsme tyto nedostatky identifikovali, jedná se o zrychlení a elektroniku. Honda a Yamaha na svých motorkách pracovali celý rok, zatímco my jsme měli jen dva dny a je pro nás velkou výzvou. Zítra to bude důležitý den, protože budeme mít k dispozici data a výsledky za celé tři dny a budeme mít přesnější představu o tom, jak na tom ve srovnání s ostatními jsme. Když se nám podaří skončit se ztrátou do jedné vteřiny na prvního jezdce, tak budu spokojený.”

8. Álvaro Bautista

”Dnes se nám povedlo trochu zrychlit, i když ve srovnání s ostatními si udržujeme konzistentní výkony. Jsem moc rád, že jsem si byl jistější a mohl jet daleko ostřeji. Zkoušeli jsme nějaké věci s elektronikou a našli takové řešení, které nám umožňuje se lépe připravit na zítřek. Jsem si jist, že jsme schopni přizpůsobit motorku mému stylu ještě o něco více. Jisté je, že si na litrový speciál musím zvyknout, protože je to o dost jiné než osmistovka, hlavně proto, že má více výkonu a ten je potřeba použít jiným způsobem. Musím říct, že můj tým pracuje velmi profesionálně, odvádí skvělou práci a to mi dává důvěru na zítřejší den, kdy se budu snažit zase zlepšit.”

10. Nicky Hayden

“Když jsem ráno vyjel na trať, tak jsem se cítil dobře, hned druhé kolo jsem se hodně zlepšil. Pak jsem ale ztratil sílu v rameni a vůbec jsem nebyl schopný udržet konstantní rychlost, abych mohl dále testovat. Na brzdách to udržím, protože mohu rameno zapřít, ale jak se začne motorka klepat, tak nemám dost síly, abych to udržel. Nechtěl jsem spadnout a přivodit si tak větší problémy, proto jsem se rozhodl si odpočinout. Je to smůla, ale tak to občas chodí. Na nové Ducati odvedli pořádný kus práce, což je ostatně vidět pouhým okem. Přál bych si, abych mohl jet na hraně a opravdu si vyzkoušet, co umí a jak taky reaguje na změny. Možná zítra odjedu ještě pár kol, ale to je tak všechno. “

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

11. Stefan Bradl

“Dnes jsme měli s celým týmem plné ruce práce. Podařilo se nám vyřešit několik úkolů, které jsme si určili, jako nastavení tlumičů, geometrii podvozku a elektroniku. Motorka je teď více ovladatelnáď více ovladatelná. Nejrychlejší čas jsem zajel hned dopoledne a se svým výkonem jsem moc spokojený. “

12. Karel Abraham

“Najezdili jsme toho opravdu dost, v jednu hodinu odpoledne jsme měli už devětatřicet kol. Jinak to ale nešlo, museli jsme nabrat co nejvíc dat. Trošku mě mrzí, že se pořádně povedl vlastně jen jeden výjezd – ten ze kterého je i nejlepší středeční čas. Motorka ještě pořád není perfektní, nefunguje úplně tak, jak bych si představoval. Musíme najít optimální nastavení mezi podvozkem a elektronikou, jedno druhé ovlivňuje víc, než jsme předpokládali. Kdyby bylo víc výjezdů dobrých, tak jsme si mohli s nastavením ještě víc vyhrát a zlepšovat i časy. Věřím, že zítra se zase zlepšíme, i když se hodně projevuje únava, přece jen jsem toho dnes najezdil dvakrát víc než někteří jiní jezdci, mám už i nějaké puchýře na rukách, takže to bude nepříjemné.“