1. Casey Stoner

“Celkově to byl dobrý test. Sice jsme místo třech odjeli jen dva dny, ale počasí bylo vážně dobré a tak jsme zvládli o, co jsme si naplánovali. Upřímně si myslím, že podmínky první den nebyly stejně tak dobré, což je vidět i na zajetých časech. Pořád ještě cítím ty záda, ale motorka je ok, takže jsme jen zredukovali vibrace a upravili pár věcí. Doteď to bylo velmi pozitivní. Nyní musíme počkat na další testy a upravit další drobnosti. Teď se těším domů do Švýcarska za Adrianou a na příchod našeho dítěte!”

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow

2. Jorge Lorenzo

“Jsem velmi spokojený. Dokonce jsem tady v Sepangu vylepšil i svůj osobní rekord. Vyzkoušeli jsme hodně věcí a také víme, kde se do budoucna zlepšit. Elektronika ještě pořád není perfektní, ale jsme optimističtí, protože motorka má velký potenciál. Inženýři z Yamahy pracovali opravdu tvrdě a odvedli pořádný kus práce. Svůj nejrychlejší čas jsem zajel dnes v poledne, kdy byly podmínky asi nejtěžší. No, uvidíme, jak se nám povede, až se sem vrátíme.”

3. Dani Pedrosa

“Třídenní testování v Sepangu bylo velmi vysilující. Když jsem se ráno probudil, všechno mě bolelo, ale jak jsem sedl na motorku, tak se to zlepšilo. Stálo to ale za to, protože jsme kompletně otestovali motor, podvozek a pneumatiky, je to vlastně největší test, který jsme dosud udělali. Nyní máme co analyzovat a připravit se tak na druhý test. Sice máme pořád problém s vibracemi, ale jsem si jistý, že na tom Honda intenzívně pracuje. Celkově to byl ale pozitivní test a za tři týdny se vrátíme s novými nápady. Tahle nová motorka je mnohem vyspělejší, přímo cítíte tu sílu při akceleraci, tu rychlost při intenzívním brzdění, ale také o něco větší váhu. To je ale v pořádku. Nyní jsem připraven tvrdě pracovat, abych se připravil na druhý test.”

 4. Ben Spies

“Byl to dobrý test, vyřešili jsme hodně věcí a našli ten správný směr. Dnes jsem vyzkoušel i jednu testovací Yamahu, abych mohl porovnat odlišné nastavení. Nicméně jsem udělal drobnou chybu a ztratil předek, to se holt stává, to je testování. Celkově jsem ale moc spokojený a těším se na další testování.”

 5. Valentino Rossi

“Já i celý tým jsme spokojeni, hlavně dneska, kdy jsem zajel čas 2’00.8s. Konečně začínáme zajíždět zajímavé časy. Obě Hondy a Yamahy jsou pořád před námi, ale tenhle test pro nás byl jen začátek. To nejdůležitější, co se nám povedlo je, že mi přední část motorky dovolí jet o něco víc, jak potřebuji, že motorka lépe reaguje na změny a že nyní víme, co ještě chybí. Když se nám teď podaří vyřešit akceleraci, tak budeme schopni pokročit dále. Podařilo se nám zde identifikovat nějaké věci, na kterých teď bude Ducati tvrdě pracovat, tak jako vždycky. To sice může chvíli trvat, ale pořád máme nějaký čas do prvního závodu. Stále se musíme zlepšovat a neusínat na vařínech, ale zatím jsem opravdu spokojen.”

 7. Cal Crutchlow

“S průběhem testů jsem spokojen, i když okruh v Sepangu není zrovna tím, který bych si užíval. I tak jsem ale první den skončil třetí a druhý den pátý. Jsem si jistý, že jsem mohl být pátý i dnes, ale několik věcí se nepovedlo. Hned z kraje jsem měl pád, když jsem byl ve třinácté zatáčce příliš široký a dostal se na špinavou část vozovky. Byla to moje chyba, která mě stála drahocenný čas. No, a když jsem konečně získal jistotu, začalo pršet. Pozitivní na tom je to, že jsem si udržel konzistentní tempo. Nejsem sice tak rychlý jako Stoner, Spies, Pedrosa nebo Lorenzo, ale co se týče stabilních výkonů, tak jsem lepší než zbytek jezdců. Pořád ještě musíme zlepšit výjezdy ze zatáček, ale být mezi nejlepší pětkou po dva dny testování a hodně blízko ten poslední den je skvělý začátek. Nesmíme se ale nechat unést, je to teprve první test a i když je testování velmi důležité, nejdůležitější je to, co se stane 8. dubna v Kataru. “

Tovární tým Ducati

Tovární tým Ducati

8.Andrea Dovizioso

“Já jsem šťastný hlavně proto, že jsem byl schopen sem přijet a testovat. Hodně lidí říkalo, že to nebude možné kvůli zranění klíční kosti. Tenhle test byl moc důležitý a já bych rád poděkoval všem, kteří mi pomohli. Můžete udělat hodně užitečné práce, i když to není moc dobré pro vaše tělo. Já jsem ale šťastný, protože jsem mohl testovat všechny tři dny a pocit z jízdy na Yamaze je  o mnoho lepší než, když jsem ji zkoušel ve Valencii. Teď rozumím motorce zase o něco víc a vím, že musím změnit svůj styl jízdy. V charakteristice Yamahy a Hondy, kterou jsem jezdil poslední 4 roky je velký rozdíl, takže se musím naučit využít potenciálu M1 o něco více. Jízda pro mě byla celkem obtížná, protože nejsem ve stoprocentní formě, ale už teď se těším na další testování, kde snad budu fit. “

 9. Álvaro Bautista

“První test je za námi a my ze Sepangu odjíždíme s pozitivní náladou. Dnes jsem se zase o něco zlepšil a celkově máme dobrý pocit z mé Hondy RC213V. Nyní máme nějaký čas do dalšího testování tady v Sepangu, abychom analyzovali data, která jsme zde za ty tři dny nasbírali a připravili všechny potřebné věci pro další test. Ale i tak jsem spokojen a budoucnost vidím dobře. Spolupráce s týmem a Hondou je skvělá a to nám všem umožní získávat dobré výsledky. Musím říct, že ta nejlepší věc na RC213V je elektronika, která dodává naprosto lineární výkon a tak můžete z litrového motoru dostat to nejlepší.”

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista

10.Nicky Hayden

“Je zřejmé, že bych rád udělal víc. Nemůžu vlastně říct, že to pro mě byl opravdový test, ale každé ráno jsem odjel pár kol, abych se přinejmenším seznámil s novou motorkou, získal nějaká data a porozuměl fungování. I přes ten krátký čas se mi podařilo udělat drobné vylepšení a každý den o něco málo zrychlit. Ducati za extrémně krátký čas odvedla neuvěřitelný kus práce. Je daleko klidnější než kterákoliv Ducati, na které jsem kdy jel, vypadá skvěle a dobře se s ní pracuje. Má dobrý výkon a přední část motorky už taky pracuje lépe. Teď s tím zvýšením výkonu musíme ještě vyřešit trakci na zadním kole. S těmi úpravami, které jsme udělali to ale vypadá dobře, teď už se jen musím uzdravit.”

11. Stefan Bradl

“Celkově jsem se svým prvním výkonem na novém stroji docela spokojen. Každý den jsme udělali drobné úpravy a nyní už se cítím lépe. Získali jsme potřebná data pro druhý test koncem února a já jsem si jist, že to bude ještě lepší. Ještě je tu hodně práce, ale pro mě to byla dobrá zkušenost. Samozřejmě bych rád poděkoval Luciovi, týmu a technikům z HRC za podporu během testů.”

12. Karel Abraham

„Dneska to stálo za nic, ráno jsme se sice rozjeli na dobrý čas, ale potom jsme začali mít staré známé problémy. Motorka klouže, jede ve smyku a nemůžu s ní rychle vyjet ze zatáčky. Těsně před koncem jsme snad na něco přišli a hodně se to zlepšilo. Dokázali jsme zajet dobrý čas a hlavně jsem ho jezdil stabilně, jenže začalo pršet, takže víc jsme nestihli. Vypadá to jako optimistický závěr, ale já mám strach, jak to bude při dalších testech. Už několikrát se nám stalo, že jsme našli nějaké dobré řešení, které fungovalo jen chvíli.“

15. Colin Edwards

“Po prvním dni testů jsme tvrdě pracovali na odstranění velkého problému s vibracemi. Na elektronice se pracuje již od Jerezu a já jsem s ní opravdu spokojen. Technici z Bosche odvedli pořádný kus práce a kdykoliv jsem po nich něco chtěl, tak to udělali.“

„Bylo to obtížné sem přijet potom, co se tu stalo Marcovi. Při mém prvním kole jsem při nájezdu do jedenácté zatáčky zpomalil a tiše Marca uctil. Pak jsem pokračoval v práci s motorkou.”

“Upřímně jsem si myslel, že jsme za ty tři dny schopni se dostat na časy okolo 2’02s, 2’03s, ale nepočítali jsme, že se objeví problém s vibracemi. Je to něco na čem musíme příští testování zapracovat. Máme nějaké nápady a během testů jsme udělali hodně práce. Dost možná jsme během těchto tří dnů otestovali víc věcí než za všechny mé dny u Yamahy. Ale ten pocit, že něco vytváříte a máte to, o co jste si řekli, oproti tomu, že vám někdo řekně „tohle můžeš mít“, je skvělý. Teď vlastně vytváříme kompletně nový stroj podle mých představ a to je úžasné, jsem opravdu šťastný. “

Karel Abraham

Karel Abraham